phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Węgry


Budapeszt - Szentendre - Esztergom

3 dni
od 1100

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Zapraszamy do stolicy Węgier – Budapesztu, zwanego „Paryżem Wschodu” - ważnego ośrodka życia umysłowego i kulturalnego. Majestatyczna architektura godna jest drugiego co do rangi miasta dawnego cesarstwa austro - węgierskiego. Gdy patrzeć na miasto z brzegu Dunaju, przedstawia się ono jako zbiorowisko wspaniałych budowli, archaicznych strzelistych dachów i ogromnych pomników stłoczonych na niedostępnych masywach górskich. To urokliwy krajobraz. Miasto rzeczywiście spełnia swą obietnicę. Warto sprawdzić... Dopełnieniem wyjazdu będzie wizyta w Szentendre oraz Esztergomie.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd przez Czechy, Słowację. Przyjazd do BUDAPESTU. Zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad, Szechenyi Furdo. Rejs statkiem po Dunaju, podczas którego można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta (m.in. Parlament, Zamek Królewski, Politechnikę, Węgierską Akademię Nauk, Vigadó) oraz główne mosty (Łańcuchowy, św. Małgorzaty, Elżbiety, Wolności). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania BUDAPESTU. Rozpoczniemy od spaceru po Wyspie Małgorzaty, stanowiącej „zielone płuca” stolicy Węgier. Przejazd do Bazyliki św. Stefana i zwiedzanie wnętrz tego największego kościoła Budapesztu. Krótki spacer reprezentacyjną aleją Andrássy’ego pod Węgierską Operę Państwową. Czas wolny m.in. na zakupy w wielkiej hali targowej Vásárcsarnok oraz na ulicy Vaci. Następnie przejazd na Wzgórze Zamkowe, gdzie zobaczymy m.in. Kościół Koronacyjny Macieja, Baszty Rybackie, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski. Przejazd na Wzgórze Gellerta, skąd rozciąga się przepiękny widok na całe miasto i Dunaj. Zobaczymy również mury Cytadeli oraz Pomnik Wolności. Uroczysta obiadokolacja ”wieczór węgierski” w typowej węgierskiej czardzie. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do SZENTENDRE, znanego z wielu małych galerii, a także z wyrobów marcepanowych. Zwiedzanie Muzeum Marcepana. Przejazd trasą widokową tzw. Zakolem Dunaju do ESZTERGOM – pierwszej stolicy Węgier, znanej z największej na Węgrzech bazyliki oraz rekonstrukcji Zamku Królewskiego Arpadów .Wyjazd w drogę powrotną do Polski, zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1.100 zł/os. - grupa 48 osób

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje (w tym 1 uroczysta „wieczór węgierski”).   

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 60 EUR.
 • Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
 • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

  Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

 • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
 • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne
  z Uczestnikami.