phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Wielka Brytania


Anglia jest nostalgiczna...

8 dni
od 1990

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Anglia jest nostalgiczna. Mityczny król Artur i Camelot, wyspiarski naród Szekspira, sielsko-wiejska przeszłość - tak patrzą na siebie sami Anglicy i tego też szuka większość turystów. Zwiedzanie Anglii najlepiej zacząć od Londynu. Żadne inne miasto nie może się równać z tą gigantyczną metropolią żyjącą w szaleńczym tempie, rajem ekscentryków i anarchizującej młodzieży, królestwem wiktoriańskiej architektury i ostoją konserwatyzmu. Jeżeli ktoś znudził się Londynem, znudził się życiem.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień 
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd przez Niemcy, Francję.

2 dzień
Przeprawa kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii. Przejazd do GREENWICH, miejsca, przez które przechodzi południk zerowy. Spacer obok Royal Observatory i Queen's House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark - ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Spacer do przystani i rejs statkiem po Tamizie do centrum Londynu. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w okolicy Londynu. Zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień
Śniadanie.  Przejazd do centrum LONDYNU. Zwiedzanie: Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Zwiedzanie opactwa westminsterskiego - miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury, najważniejszej świątyni anglikańskiej. Opactwo słynie z kaplicy RAF-u, oryginalnego tronu koronacyjnego monarchów brytyjskich. Tron ten po raz pierwszy służył Edwardowi I w 1308 r. Na uwagę zasługuje również Zakątek Poetów, który skrywa groby Chaucera, Drydena i Tennysona. Spacer aleją Whitehall do Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, w której zgromadzono jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki. Znajdują się tu między innymi dzieła Tycjana, Botticellego, Caravaggia czy Michała Anioła. Czas wolny w Soho - dzielnicy znanej z klubów, kawiarenek i tajemniczych zaułków.  Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie British Museum, jednego z największych muzeów na świecie z blisko 70 tys. eksponatów zgromadzonych na łącznej powierzchni 4 km². Znajdują się tu liczne zbiory z okresu antycznej Grecji i Rzymu oraz starożytnego Bliskiego Wschodu, Egiptu czy średniowiecznej Europy aż po czasy obecne. Zwiedzanie królewskich stajni, gdzie znajduje się karoca zbudowana w 1792 r. dla króla Jerzego III. Pokryta jest 22-karatowym złotem. Obecnie używana jest wyłącznie podczas procesji koronacyjnej. Na uwagę zasługuje również tzw. szklana kareta czy kolekcja samochodów służących rodzinie królewskiej. Spacer przy pałacu Buckingham - możliwość obejrzenia zmiany warty. Wizyta w katedrze św. Pawła. Zbudowana z ogromnym rozmachem jest symbolem odrodzenia Londynu po tzw. Wielkim Pożarze. Zwiedzanie Galerii Szeptów, Galerii Kamiennej i Złotej oraz krypt wraz ze skarbcem, w którym znajdują się naczynia liturgiczne. Katedra kryje również mroczne tajemnice. Dziedziniec był miejscem egzekucji heretyków. Kolejnym punktem zwiedzania jest teatr elżbietański Williama Szekspira - The Globe, gdzie często odbywają się przedstawienia i próby w scenerii rodem z XVI w. Następnie przejazd do Tower of London - jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowały się więzienie i arsenał, swoją siedzibę miały tu również mennica królewska oraz archiwum. Można tu również zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata - 530-karatowa "Pierwsza Gwiazda Afryki". Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu - Tower Bridge - bez wątpienia najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Pod koniec pełnego wrażeń dnia wizyta w typowym angielskim pubie w dokach św. Katarzyny.  Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do WINDSORU, monumentalnego zamku królewskiego położonego nad Tamizą. Po drugiej stronie rzeki można dostrzec jedną z najbardziej elitarnych szkół w Wlk. Brytanii (Eton College), która została założona w 1440 r. przez Henryka VI. Zwiedzanie zamku: główna klatka schodowa, sala reprezentacyjna, sala Waterloo, wielki westybul. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica św. Jerzego, która jest drugim miejscem pochówku członków rodziny. Następnie przejazd do HAMPTON COURT i zwiedzanie pałacu króla Henryka VIII oraz otaczających go ogrodów i dziedzińca turniejowego. Posiadłość jest jedną z najbardziej okazałych rezydencji rodziny królewskiej. Zwiedzanie: Great Hall, sala gwardii królewskiej, nawiedzona galeria, apartamenty królewskie oraz kuchnia i piwnica win. Wizyta w Królewskim Ogrodzie Botanicznym Kew Gardens - jednym z największych ogrodów botanicznych Europy, który wpisany jest na Listę UNESCO. Historia ogrodu sięga 1731 r., w dniu dzisiejszym jego powierzchnia wynosi ok. 120 ha. Hoduje się tu blisko 33 tys. gatunków roślin. Spacer poprzez palmiarnię, oranżerię, Waterlily House, świątynię Eola, domek królowej Charlotty do Kew Palace - jednej z najmniejszych posiadłości rodziny królewskiej. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU i zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Po południu wizyta w Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami obrazującymi życie na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów oraz symulacja trzęsienia ziemi. Spacer po Oxford Street - najpopularniejszej handlowej ulicy Londynu. Czas na zakupy. Przejazd do Harrod's - najsłynniejszego domu towarowego w Londynie, gdzie zakupów dokonują największe gwiazdy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd do CANTERBURY, jednego z najpiękniejszych miast w południowej Anglii, gdzie mieści się siedziba arcybiskupstwa Kościoła anglikańskiego oraz znajdują się relikwie św. Tomasza Becketa. Zwiedzanie przepięknej katedry wpisanej na Listę UNESCO, która zbudowana jest w stylu gotyku angielskiego. Chwila czasu wolnego na spacer po mieście. Wyjazd do Polski.

8 dzień
Przyjazd do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1990 zł/os. - grupa 48 osób

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.  

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Przeprawa do Wielkiej Brytanii (tunel).

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 200 GBP.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

  • Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny paszport.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.