phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Włochy


Wenecja - Monte Cassino - Watykan - Rzym - San Marino

6 dni
od 1200

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Rzym to kolebka cywilizacji, stolica chrześcijańskiego świata, największy skarbiec Europy. Miasto Cezarów  romantycznych zakątków, gdzie historia obecna jest na każdym kroku. Dzięki Pontyfikatowi Jana Pawła II miasto tak bliskie sercu Polaków. Nasza wycieczka to niepowtarzalna okazja do nawiedzenia grobu Ojca Świętego Jana Pawła II oraz poznania „wiecznego miasta”. Jako urozmaicenie podróży proponujemy wizytę w najpiękniejszych miastach Włoch.  

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny do Włoch.

2 dzień
Przyjazd do portu w okolicach WENECJI. Z przystani odbędziemy niezwykły rejs po Lagunie Weneckiej, w czasie którego zobaczymy życie miasta na wodzie. Olbrzymie statki wycieczkowe, promy, tramwaje wodne, motorówki, stare gondole, wodne taksówki a nawet policja, pogotowie, straż pożarna i wywóz śmieci. Wszystko na wodzie! Dopłyniemy do wysepki Murano, gdzie odbędziemy spacer wśród bajecznie kolorowych domów, które wskazywały rybakom powrót do domu a oczekujące na nich kobiety wyrabiały wspaniałe koronki. Potem skierujemy się na wyspę Burano, gdzie zapoznamy się z fascynującą historią produkcji weneckiego szkła. Kiedyś za ujawnienie tej tajemnicy władze republiki karały śmiercią. I wreszcie rejs do jedynego miasta bez samochodów – Wenecji. Miasto - sen na wodzie - położone na tysiącach dębowych pali zachwyca każdego turystę. Pełna przepychu Bazylika Św. Marka, wspaniały pałac Dożów, elegancki Plac Św. Marka z Campanillą, miejskie pałace przy Canale Grande, most Rialto i Most Westchnień, bogate kościoły i urokliwe małe uliczki. Po czasie wolnym na samodzielne poznawanie miasta, wspólny rejs powrotny do portu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd na MONTE CASSINO. Zwiedzanie benedyktyńskiego klasztoru i wizyta na cmentarzu polskich żołnierzy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przyjazd do Watykanu:  Plac św. Piotra, Bazylika Św. Piotra - miejsce, w którym od 2 tys. lat chrześcijaństwa spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. W bazylice będziemy podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości." Nawiedzimy także grób Świętego Jana Pawła II. Przejazd na zwiedzanie świeckiego Rzymu. Na trasie naszego spaceru: Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z Kapitolu zejdziemy do Forum Romanum aby przejść słynną Via Sacra - Świętą Drogą, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Następnie wejdziemy na Wzgórze Palatyńskie, miejsce w którym narodziło się antyczne Imperium Rzymskie. Następnie przejdziemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Wyjazd (środkami komunikacji lokalnej) do SAN MARINO - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki San Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino.  Wyjazd w drogę powrotną, przejazd nocny.

6 dzień
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1.200 zł/os. - grupa 48 osób

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.         
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 90 EUR.
  • W obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).
  • Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN. Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.