phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Niemcy


Berlin - fascynująca stolica, zielone miasto...

3 dni
od 960

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Stolica zjednoczonych Niemiec wyrasta na jedno z najbardziej fascynujących miast Europy. Na pierwszy rzut oka jawi się jako gigantyczny, mało pociągający plac budowy, jednak obraz ten okazuje się fałszywy przy bliższym poznaniu. Wtedy to Berlin jest w stanie zauroczyć pełną rozmachu a zarazem przyjazną człowiekowi architekturą i urbanistyką, połączonymi z niezwykłym położeniem na brzegu dwóch rzek i kilku jezior oraz z wyraźnie wyczuwalną atmosferą otwartości, tolerancji, kosmopolityzmu i wielokulturowości. 

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do Berlina w godzinach południowych. W programie Gärten der Welt (Ogrody Świata). To urokliwe miejsce znajduje się w dzielnicy Marzahn-Hellersdorf. Można tam podziwiać tematyczne ogrody świata, czyli m.in. ogród chiński, japoński, koreański czy teatr kwiatów. W ogrodach świata można doświadczyć imponującej międzynarodowej sztuki ogrodowej z różnych epok i regionów. Na terenie 21 hektarów znajduje się 10 ogrodów tematycznych, zatem miejsce jest naprawdę dość okazałej wielkości i obecnie jest w rozbudowie o kolejne wyjątkowe ogrody. Wizyta w pobliskim Muzeum Stasi znanym również jako Miejsce Badań i Pamięci Normannenstraße. Jest centrum badań i pamięci o systemie politycznym byłej NRD. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych miasta rozpoczniemy od Aleksanderplatz - głównego placu dawnego Berlina, nazwanego tak na cześć cara Rosji Aleksandra. Mijając liczącą sobie 362 m wieżę telewizyjną docieramy do Nikolaiviertel, ulubionego miejsca spacerów berlińczyków i turystów. Dzielnica swym wyglądem stanowi reminiscencję świetności przedwojennego centrum Berlina. Po południu zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego - najsłynniejszego i najchętniej odwiedzanego muzeum Berlina, z babilońską Bramą Isztar, drogą procesyjną z Babilonu, bramą targową z Miletu oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Zwiedzanie stolicy Niemiec tego dnia proponujemy zakończyć godzinną przejażdżką statkiem po Szprewie i kanałach Berlina (* realizacja możliwa przy sprzyjającej pogodzie). Jest ona znakomitą okazją do poznania miasta z innej perspektywy, do zobaczenia Wyspy Muzeów, śmiałej architektonicznie dzielnicy rządowej wraz z siedzibą Kanclerza RFN, nowego dworca głównego oraz zabytkowych i nowych mostów łączących brzegi rzeki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dokończenie zwiedzania Berlina. Znajdziemy się pod Bramą Brandenburską, która do niedawna stanowiła symboliczne wrota oddzielające Berlin Wschodni od Zachodniego, współcześnie znajduje się w samym centrum miasta. Udamy się pod Reichstag - siedzibę parlamentu niemieckiego, by przejść na Potsdamer Platz. Będziemy podziwiać Europa Center - znane z nowoczesnych rzeźb, z których najbardziej intryguje 13 metrowy "szklany zegar upływającego czasu". Zobaczymy również Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedaechtniskirche. Spacerem po promenadzie Kurfuerstendamm zakończymy zwiedzanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 960 zł/os. - grupa 48 os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.                
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 80 EUR.
  • Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN. Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.