phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Niemcy


Drezno - miasto kultury i sztuki oraz Szwajcaria Saksońska

1 dni
od 230

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Drezno jest stolicą Saksonii. Z racji bardzo dużej ilości zabytków i ich architektonicznego przepychu miasto nazywane jest Florencją nad Łabą lub perłą baroku. Drezno to turystyczny magnes. Główną przyczyną takiej ilości turystów jest właśnie architektura miasta. Niewiele jest miast na świecie, które mają tyle zabytków w centrum miasta. Drezno to nie tylko architektura. Miłośnicy przyrody na pewno spędzą dużo czasu w ogrodach przypałacowych, bądź w olbrzymim parku zieleni  w środku miasta. Dopełnieniem wycieczki będzie wizyta na terenie Szwajcarii Saksońskiej.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do Drezna. Zwiedzanie miasta, m.in. Stare Miasto - Plac Teatralny wraz z najsłynniejszą budowlą Drezna - Operą Sempera – wspaniałym gmachem z kwadrygą, Zwinger z Galerią Dawnych Mistrzów, gdzie będziemy podziwiać słynną "Madonnę Sykstyńską" oraz wiele innych dzieł malarskich. Na koniec wejście do Kościoła Mariackiego (Frauenkirche). Przejazd do Königstein. Twierdza o tej samej nazwie przez stulecia pozostawała niezdobyta, chroniąc w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki. Spacer po murach twierdzy wznoszących się 250 m ponad Łabą z możliwością podziwiania doskonale zachowanych elementów architektonicznych - bram warownych, zamku i bastionu Jerzego, spichlerza, starych koszarów oraz głębokiej na ponad 150 m studni. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 230 zł/os. - grupa 48 os.

ŚWIADCZENIA:

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.         
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 40 EUR.
  • Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.