phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Austria


Wiedeń – stolica Habsburgów, secesji i walca

3 dni
od 790

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Już sama myśl o Wiedniu przywołuje mnóstwo obrazów: wspaniałe cesarskie pałace, kawiarnie pełne przepysznych ciastek i barokowych luster, młodzi chórzyści o anielskich głosach, arcydzieła secesji oraz białe lipicany, dumnie prezentujące się w Hiszpańskiej Szkole Jazdy. Dodajmy do tego przenikającą wszystko muzykę oraz potężny, majestatyczny Dunaj, który mimo że płynie przez 2850 km od Schwarzwaldu do Morza Czarnego, swą wieczną sławę zawdzięcza przede wszystkim Wiedniowi, a dzięki walcowi Straussa na zawsze pozostanie "modrym".


Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do Wiednia. Zwiedzanie Starego Miasta: Katedra św. Szczepana, Graben z kolumną św. Trójcy, najdroższe ulice miasta: Kohlmarkt oraz Karntnerstrasse. Następnie przejście pod Operę i spacer dziedzińcami Hofburga. Zwiedzanie muzeum Albertina – komnaty cesarskie i wystawa „Arcydzieła Modernizmu”. Dalej przejście na Plac Schillera i zwiedzanie Akademii Sztuk Pięknych. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Belwederu – zwiedzanie letniej rezydencji księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Przejazd do III dzielnicy z interesującymi domami Hundertwassera. Przejazd autokarem przez słynny wiedeński Ring z reprezentacyjnymi budowlami a potem pobyt na Starym Mieście. Zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki. Możliwość zwiedzenia słynnej Prunksaal w Bibliotece Narodowej lub Muzeum Historii Naturalnej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do letniej rezydencji Habsburgów - pałacu Schoenbrunn. Zwiedzanie wnętrz pałacowych i wspaniałych ogrodów m.in. Glorietta, fontanna Neptuna. Następnie przejazd na wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683r. nastąpiła odsiecz Wiednia pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego. Wizyta w kościele św. Józefa, taras widokowy. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd na miejsce i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.


Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.


Cena brutto od 790 zł/os. (grupa 48 os.)


Świadczenia zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: autokar turystyczny.

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Bilety wstępu płatne dodatkowo ok. 60 EUR/os. 

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.