phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Rumunia


Rumunia - Perły Karpat

7 dni
od 1290

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wyjazdu:


1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny do Rumunii.

2 dzień
Przyjazd na zwiedzanie Cluj Napocy - miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu. W programie zwiedzania: Cytadela, Mury Obronne, kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów. Czas wolny na zakupy miejscowych pamiątek. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik - legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, przede wszystkim warto zobaczyć Wieżę Zegarową, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli, dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula. Następnie przejazd do słynnego wąwozu Cheile Turzii, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości: Bran - z zamkiem strzegącym wąskiej doliny - ulubione miejsce wypoczynku królowej Marii; Rasnov - z XIII wiecznym malowniczym zamkiem; Prejmer - saska wioska wpisana na listę UNESCO, gdzie można podziwiać jedyny w swoim rodzaju "chłopski Zamek", zbudowany dla ochrony przed najazdami wrogów, a sama wioska jest idealnym odzwierciedleniem wiosek z XIX wieku. Spacer po Brasovie - najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu przejazd do Sibiu - miasta artystów. Spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z "oczami", XVI - wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Następnie przejazd do Alby Julii - jednej ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win, zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz Katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. W centrum miasta znajduje się Cerkiew Katedralna świętej Trójcy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy wnętrza średniowiecznego gotyckiego zamku - jednego z najpiękniejszych w Rumunii. Przejazd nocny do kraju.

7 dzień
Powrót do Polski, zakończenie wyjazdu.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.


Cena brutto od 1.290 zł/os. (grupa 48 os.)


Świadczenia zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje.

Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, DVD.

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi miejscowego przewodnika płatne dodatkowo ok. 70 EUR/os.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.