phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Jura Krakowsko - Częstochowska - 1 dzień - wycieczka szkolna (białe skałki i piaszczyste drogi w nieznane)

1 dni
od 69

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Jura to wymarzona kraina dla osób lubiących długie piesze wędrówki, stare zamczyska i jaskinie. Turysta znajdzie w niej drewniane kościółki, urokliwe stawy i źródła. Lasy, białe skałki i piaszczyste drogi w nieznane. Każdy krok, po tej ziemi to spotkanie z historią, przyrodą i pięknem niespotykanego gdzie indziej krajobrazu. Są tu miejsca znane w całej Polsce i poza jej granicami np. Ojcowski Park Narodowy, perła renesansu - zamek w Pieskowej Skale czy też niesamowita Maczuga Herkulesa oraz miejsca, które są mało znane lecz niemniej godne zobaczenia.

Ramowy program wycieczki:

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd na Jurę Krakowsko - Częstochowską. Spacer z przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości a następnie podejście do Groty Łokietka – legendarnego miejsca ukrywania się króla Polski w XIV wieku. Grota zwana także Królewską lub Czajowską a także Jaskinią Łokietka, służyła według tradycji za schronienie księciu, późniejszemu królowi Polski, Władysławowi Łokietkowi w czasie walk o tron krakowski (ok. 1300 r.). Zwiedzanie jaskini, której korytarze i komory posiadają długość 240 m. Powrót do autokaru i przejazd do Ogrodzieńca – wizyta na Zamku Ogrodzieniec: zwiedzanie potężnych ruin dawnej wspaniałej rezydencji Bonerów lub wizyta w Parku Ogrodzieniec, w programie np.: Park Doświadczeń Fizycznych z przewodnikiem, który przybliży dzieciom podstawowe pojęcia fizyczne a podczas indywidualnego zwiedzania uczniowie będą mogli samodzielnie korzystac z urządzeń i przyrządów pokazujących zagadnienia z fizyki, astronomii, kinetyki, optyki, dźwięku i wielu innych. Powrót  do autokaru i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 69 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 99 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje biletu wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 30 zł/ucznia i obejmuje: wejście do groty Łokietka, przewodnika po Ojcowskim PN, zwiedzanie ruin zamku Ogrodzieniec lub wizyta w Parku Doświadczeń Fizycznych.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.