phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Złoty Stok i Kłodzko - 1 dzień - wycieczka szkolna

1 dni
od 79

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Ile kilogramów złota ze Złotego Stoku ofiarowano na wyprawę Kolumba? Jak Wit Stwosz stracił cały majątek będąc udziałowcem kopalni złota? Dlaczego Napoleon Bonaparte nie bał się arszeniku? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź zwiedzając jedyną w Polsce Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Serdecznie zapraszamy!

Ramowy program wycieczki:

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Złotego Stoku. Wizyta w Średniowiecznym Parku Techniki. W cenie biletu: oprowadzanie z przewodnikiem i demonstracja wszystkich urządzeń. Czas zwiedzania ok. 1 godz. Bezpłatną dodatkową atrakcją jest średniowieczny plac zabaw, na którym czekają na Was zabawy i zabawki jakimi bawiono się w odległych czasach. Następnie zwiedzanie kopalni złota z przewodnikiem. Zwiedzanie ekspozycji w sztolni Gertruda, zabawnej kolekcji BHP i sztolni Czarnej. Do sztolni Czarnej z podziemną rzeczką i iluminowanym 8-metrowym wodospadem schodzi się po stalowych schodach aż osiem pięter w dół. Zwiedzanie obejmuje także wystawę minerałów i pokaz bicia monet. Przejazd do Kłodzka i wizyta w Parku Miniatur Minieuroland. Ten park malowniczo rozciąga się na powierzchni 20 tys.m² i liczy ponad 40 miniatur, wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Wyjazd w drogę powrotną, powrót do miejsca zbiórki i zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 79 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 109 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje biletu wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 40 zł/ucznia i obejmuje: zwiedzanie z przewodnikiem Średniowiecznego Parku Techniki oraz Podziemnej Trasy Turystycznej w Kopalni Złota, wstęp do Minieurolandu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.