phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Tarnowskie Góry - Ślaskie zabytki UNESCO - Radzionków Muzeum Chleba

1 dni
od 69

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Tarnowskie Góry mają wiele zabytków. W większości pochodzą one z okresu powstania i rozwoju górnictwa kruszcowego srebra i ołowiu. Do najcenniejszych i wartych zwiedzenia należą: Kopalnia Zabytkowa i Sztolnia "Czarnego Pstrąga". Dopełnieniem wycieczki będzie wizyta w Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Ramowy program wycieczki:

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Radzionkowa – ok. 1,5-2 godzinny pobyt w Muzeum Chleba. W programie: projekcja filmu, pt. "Chleb" - o historii, kulturze i tradycjach związanych z chlebem, przygotowanie i własnoręczny wypiek bułeczek, prelekcja - opowiadanie o chlebie, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, indywidualne pisanie rysikiem na kamiennej tabliczce. Przejazd do Tarnowskich Gór.  Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Zabytkowej Kopalni Srebra. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 69 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 99 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje biletu wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 50 zł/ucznia i obejmuje: zwiedzanie  Muzeum Chleba oraz wstęp do zabytkowej Kopalnia Srebra – podziemna Trasa Turystyczna.

  • Zwiedzanie sztolni oraz zabytkowej kopalni odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 32 m pod powierzchnią ziemi. Zejście i wyjście z podziemi odbywa się krętymi schodami. W podziemiach przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C. Zalecamy ciepłe okrycia i wygodne obuwie na płaskiej podeszwie.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.