phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Sosnowiec i Oświęcim. Dzieje życia na ziemi i chwila zadumy.

1 dni
od 100

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

OFERTA DEDYKOWANA MŁODZIEŻY.

Wyjazd w godzinach porannych.

Przyjazd do SOSNOWCA. Wizyta w Muzeum Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, gromadzącym około 4 000 okazów z Polski i całego świata. Zbiory wyeksponowane są w obrębie 17 wystaw stałych, które w przystępny sposób obrazują dynamiczną historię Ziemi i ewolucję życia.

Po obiedzie przejazd na obrzeża OŚWIĘCIMIA - zwiedzanie Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz. Muzeum tworzą otoczone murem ceglane bloki obozowe oraz pawilon z salką kinową. Wejście na teren dawnego obozu wiedzie przez osławioną bramę z napisem „Arbeit macht frei”. Dalej żwirowe ścieżki prowadzą do posępnych budynków, gdzie w 18 blokach urządzono wymowne ekspozycje. Wstrząsające wrażenie wywierają ogromne ilości rzeczy zgrabionych więźniom: okularów, butów, zabawek oraz ściana śmierci, krematorium i cela głodowa, w której zmarł św. Maksymilian Kolbe.

Wyjazd w drogę powrotną, przejazd do miejsca wyjazdu i zakończenie wycieczki.

CENA OD 100 PLN
Grupa 44 uczniów + 3 opiekunów i 1 kierownik gratis
Mniejsze grupy – kalkulacja na zapytanie

Świadczenia:

Wyżywienie: 1 obiad

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.

NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

  • Cena wycieczki nie zawiera TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus, pociąg). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.
  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 
  • Możliwość płatności za wyjazd za pomocą BONU TURYSTYCZNEGO. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc może być ograniczony, a ramowy program wycieczki zmodyfikowany.

Fot. MNOZ Sosnowiec