phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Opolska Wenecja i okolice

1 dni
od 100

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Wyjazd w godzinach porannych.

Przyjazd do OPOLA. Zwiedzanie OGRODU ZOOLOGICZNEGO na wyspie Bolko. Opolskie ZOO całkowicie zmodernizowane i rozbudowane po powodzi w 1997 r. jest jednym z najlepszych i najciekawszych tego typu obiektów w Polsce. Wspaniale utrzymane wybiegi i pomieszczenia dla zwierząt, atrakcyjne tereny wypoczynkowe dla dzieci oraz różnorodność gatunków zwierząt  sprawią, że wizyta w tym miejscu będzie niezapomnianym przeżyciem dla uczniów w każdym wieku.

Z wyspy odbędziemy przyjemny spacer przez Park Nadodrzański, obok stawu zamkowego i opolskiego Amfiteatru do symbolu Opola – Wieży Piastowskiej. Stąd wzdłuż kanału podziwiając „opolską Wenecję” przez tzw. Most Groszowy przejdziemy pod opolski Ratusz i dalej do Katedry z nagrobkiem księcia Jana Dobrego. Spacer po mieście zakończymy na Wzgórzu Uniwersyteckim.

Po obiedzie przejazd do pobliskich Bierkowic, gdzie jedną z największych atrakcji Opolszczyzny jest Muzeum Wsi Opolskiej. Na plenerowej ekspozycji w interesujący sposób zaprezentowane są trzy subregiony Opolszczyzny. Wystawy ukazują oryginalne wyposażenie, sposób życia i zajęcia dawnych mieszkańców naszego województwa w oryginalnych zabudowaniach.

Wyjazd w drogę powrotną, przejazd do miejsca wyjazdu i zakończenie wycieczki.

CENA OD 100 PLN
Grupa 44 uczniów + 3 opiekunów i 1 kierownik gratis
Mniejsze grupy – kalkulacja na zapytanie

Świadczenia:

Wyżywienie: 1 obiad

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.


NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

  • Cena wycieczki nie zawiera TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus, pociąg). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.
  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 
  • Możliwość płatności za wyjazd za pomocą BONU TURYSTYCZNEGO. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc może być ograniczony, a ramowy program wycieczki zmodyfikowany.