phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Szlak Piastowski - 2 dni - Lekcja archeologii i historii w plenerze.

2 dni
od 250

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM

1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd na wyspę OSTRÓW LEDNICKI. Zobaczymy resztki siedziby Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Przejazd do BISKUPINA - najbardziej znanego w Europie Środkowej rezerwatu archeologicznego. Podczas zwiedzania zobaczymy ekspozycję muzealną, rekonstrukcję osady łużyckiej, obozowisko mezolityczne, stanowisko archeologii eksperymentalnej oraz zagrodę z filmu „Stara Baśń”. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do GNIEZNA, zwiedzanie wspaniałej Katedry, która była w odległej przeszłości świadkiem najważniejszych wydarzeń z historii państwa polskiego. Tu pochowano św. Wojciecha, tu także otrzymał koronę pierwszy król Polski, a po nim jeszcze czterech władców. Wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zajmuje się ono głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza oraz historią Gniezna i regionu. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną, przejazd do miejsca wyjazdu i zakończenie wycieczki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CENA OD 250 PLN
Grupa 44 uczniów + 3 opiekunów i 1 kierownik gratis
Mniejsze grupy – kalkulacja na zapytanie

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 1 nocleg

Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiad, 1 obiadokolacja

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.


NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.
- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN
 - dodatkowych ubezpieczeń

  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 

  • Możliwość płatności za wyjazd za pomocą BONU TURYSTYCZNEGO. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc może być ograniczony, a ramowy program wycieczki zmodyfikowany. 

Fot. Muzeum w Biskupinie
Fot. IT Gniezno