phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Karkonosze. U stóp Śnieżki

3 dni
od 430

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

1 dzień

Wyjazd w godzinach porannych.

Przyjazd do Jeleniej Góry, spacer po jednym z najładniejszych rynków Śląska, zwiedzanie Muzeum Karkonoskiego, w którym zgromadzono największą w kraju kolekcję szkła artystycznego.

Przejazd do Sobieszowa - wejście na Zamek Chojnik. Zwiedzający zamek mogą postrzelać z kuszy, posłuchać legend, m. in. o Kunegundzie, zobaczyć pręgierz i wspiąć się na wieżę zamkową, skąd rozpościera się malownicza panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.

Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg

2 dzień

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Karpacza: średniowieczna drewniana Świątynia Wang, wzniesiona w XIII w. w południowej Norwegii. Konstrukcja budowli została wykonana bez użycia metalowych gwoździ, wszystkie połączenia zrealizowane zostały z wykorzystaniem drewnianych złączy ciesielskich. Wnętrze kościoła zdobią oryginalne elementy i rzeźby. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę i wejście z przewodnikiem na Śnieżkę (1602 m n.p.m.) z wierzchołka której roztaczają się przepiękne widoki. Zjazd wyciągiem.

Powrót na obiadokolację i nocleg. 

3 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie.

Dojazd do Wodospadu Kamieńczyka. Na dno kanionu schodzimy po metalowych schodach. Dalej poruszamy się po chodniku przytwierdzonym do skalnej ściany, którym docieramy do podnóża wodospadu. Woda spada tu z wysokości 27 metrów tworząc malowniczą kaskadę, na którą składają się trzy nierównej wysokości progi.

Przejazd do Kowar, w programie Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Można tu zobaczyć wiele dolnośląskich pałaców, m.in. Pałac w Mysłakowicach, Miłkowie, Zamek Czocha, dom Gerharta Hauptmanna z Jagniątkowa a także makietę części Karkonoszy ze Śnieżką. 

Po obiedzie wyjazd w drogę powrotną, przejazd do miejsca wyjazdu i zakończenie wycieczki.

CENA OD 430 PLN
Grupa 44 uczniów + 3 opiekunów i 1 kierownik gratis
Mniejsze grupy – kalkulacja na zapytanie

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 2 noclegi

Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.


NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

  • Cena wycieczki nie zawiera TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus, pociąg). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.
  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 
  • Możliwość płatności za wyjazd za pomocą BONU TURYSTYCZNEGO. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc może być ograniczony, a ramowy program wycieczki zmodyfikowany.