phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Beskid Śląski - kolejka na Czantorię, Aleja Gwiazd Sportu

1 dni
od 79

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Beskid Śląski - jeden z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w południowej części Polski. Niewielka odległość od aglomeracji Górnego Śląska i Krakowa sprawia, że nie tylko podczas wakacji ferii czy świąt, ale także w weekendy przybywa tu wielu turystów. Atrakcjami Beskidu Śląskiego są niewątpliwie liczne szlaki do turystów pieszych, narciarzy czy rowerzystów oraz historia i kultura regionu przechowywana w legendach i izbach regionalnych. Teren nadaje się również doskonale do organizacji wycieczek szkolnych.  

Ramowy program wycieczki:

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Ustronia - wjazd kolejką na Czantorię. Podróż na górę dwuosobowym "krzesełkiem" trwa kilkanaście minut i kończy się na Polanie Stokłosicy. Polana ta jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, gdyż roztacza się z niej malownicza panorama. Na szczyt Wielkiej Czantorii (995 m n. p. m.) prowadzi z polany czerwony szlak. Pokonanie tej niezbyt trudnej trasy zajmuje około 30 minut. Powrót na polanę. Zjazd wyciągiem. Przejazd do WISŁY. Postój przy skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Malince, potem dalszy przejazd koło zapory w Czarnem, obok Pałacyku Prezydenckiego, przełęcz Kubalonka do Centrum WISŁY. Spacer po mieście, w czasie którego możemy zobaczyć: galerię „Sportowe trofea Adama Małysza”, nadrzeczny Bulwar Księżycowy z pomnikiem Źródeł Wisły, park zdrojowy z placem zabaw i Parkiem Przygód, gdzie znajdują się miniatury 10 budowli leżących nad rzeką Wisłą a także amfiteatr, budynek Muzeum Beskidzkiego, plac Hoffa, Aleję Gwiazd Sportu, deptak ul. 1 Maja oraz rzeźbę Adama Małysza z …białej czekolady! Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 79 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 109 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 30 zł/ucznia i obejmuje: wjazd i zjazd koleją linową na Czantorię, wstęp do galerii „Sportowe Trofea Adama Małysza”.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd kolejką, posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.