phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne, wycieczki grupowe Niemcy


Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

1 dni
od 220

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Strucla przy Zwingerze
Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie   

Proponujemy wizytę na najstarszym, bożonarodzeniowym jarmarku w Dreźnie. Założony w 1434 roku Striezelmarkt nazwę zawdzięcza drożdżowej, plecionej bułce (Striezel), która na przestrzeni wieków zamieniła się drezdeński Christstollen (tradycyjne ciasto z bakaliami). Jodła, kominiarz na szczęście i największa na świecie świąteczna piramida (14 m) tworzą na jarmarku niepowtarzalny nastrój. Tu ożywają stare, rzemieślnicze tradycje: zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, słynne ciasteczka z Pulsnitz i oczywiście drezdeński Christstollen.

Program ramowy wyjazdu:

Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia).

Przyjazd do DREZNA. Spacer z pilotem i zobaczenie najważniejszych obiektów miasta m.in.: Pałac Zwinger, Opera Sempera, Kościół Frauenkirche, Residenzschloss, kościół Nadworny, Albertinum, Tarasy Bruhla.

Czas wolny na jarmarku świątecznym.

Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.


CENA od osoby 220 PLN/os. (*)
Grupa 40 osób

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem turystycznym
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL Signal Iduna S.A.
- realizacja programu

Dla chętnych możliwość zwiedzania obiektów. Orientacyjne kwoty: Zamek Rezydencyjny 14 EUR/os., młodzież do lat 17 gratis, Historyczne Zielone Sklepienie 12 EUR/os., młodzież do lat 17 gratis, Zwinger: Galeria Obrazów Starych Mistrzów (z wystawą czasową), Zbiory Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny 14 EUR/os., młodzież do lat 17 gratis, Albertinum: Galeria Nowych Mistrzów i Zbiory Rzeźb 12 EUR/os., młodzież do lat 17 gratis.

(*) Podana cena wycieczki dotyczy wyjazdu z Opola. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu.