phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Warszawa - stolica Polski

2 dni
od 290

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Warszawa, to przede wszystkim ośrodek wielkomiejski, gdzie wciąż coś się dzieje i zmienia, a życie toczy się na wysokich obrotach. Nie brak tu zabytków, pieczołowicie odtworzonych po wojennych zniszczeniach i choć pod tym względem stolica nie może równać się z Krakowem czy Gdańskiem, turysta znajdzie tu urocze zaułki, cenne kościoły i pałace, a także ogromną liczbę muzeów, galerii, kin i teatrów. 

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przyjazd do WARSZAWY. Przejście pod Plac Zamkowy i zwiedzanie Zamku Królewskiego. Spacer po mieście: katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, uliczki Starówki, pomnik Małego Powstańca, Kolumna Zygmunta, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza, krakowskie Przedmieście. Przejazd metrem pod Stadion Narodowy. Po zobaczeniu stadionu przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do WILANOWA – zwiedzanie jednego z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Podczas powrotu autokarem do Centrum zobaczymy m.in. stadion Legii, budynek Sejmu RP, Most Poniatowskiego, Rondo de Gaulla, Plac 3 Krzyży, Sejm, siedzibę rządu przy Alejach Ujazdowskich, Belweder. Przyjemny spacer po Łazienkach od pomnika Chopina obok Oranżerii i Kordegardy do Pałacu Na Wodzie umilą nam prawdopodobnie sympatyczne wiewiórki i dostojne pawie. Po spacerze przejazd do Centrum Nauki Kopernik lub do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na pożegnanie stolicy przejazd obok najwyższych budynków w mieście: Pałac Kultury i Nauki, wieżowce Warsaw Trade Center i Spire , Q22, Złota 44, hotele Mariott i InterContinental oraz Złote Tarasy. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 290 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 390 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja                       

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na bilety wstępu to około 60 zł/ucznia i obejmuje: zwiedzanie Zamku Królewskiego z zestawem słuchawkowym, wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego lub do Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie pałacu w Wilanowie oraz wizytę na Stadionie Narodowym, przejazd metrem.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.