phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Kotlina Kłodzka i jej atrakcje, wizyta w Ekocentrum PNGS

2 dni
od 250

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Kotlinę Kłodzką otaczają zewsząd pasma Sudetów, stanowiąc naturalną przegrodę, która oddziela ją od reszty świata i tworzy pewnego rodzaju enklawę. Przez wieki więc życie toczyło się tu jakby oddzielnym torem. Od XV do XVII wieku istniało autonomiczne Hrabstwo Kłodzkie, a nazwa ta, używana powszechnie do 1945 roku dziś znów powraca. Oprócz Kłodzka - stolicy regionu na odwagę odwiedzających zasługuje wiele innych miejsc i obiektów. Zapraszamy zatem na wyprawę szlakiem tych atrakcji, wśród których odwiedzicie m.in. Twierdzę Kłodzką, skalny labirynt w Górach Stołowych.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie miasta: wyspa Piasek, kanał Młynówka, gotycki most św. Jana, Ratusz, kolumna wotywna, kamienice Pod Wilkiem i Pod Murzynem, gotycka kolegiata Wniebowzięcia NMP. Przejście do Twierdzy Kłodzkiej, w której zapoznamy się z XVIII - wieczną wojskową architekturą obronną oraz zwiedzimy niesamowite podziemia tzw. chodniki minerskie. Przejazd do Dusznik Zdroju - wizyta w Muzeum Papiernictwa, które w unikatowym młynie z 1605r. prezentuje dzieje i technikę wytwarzania papieru oraz demonstruje sposoby jego produkcji. Po zwiedzaniu przejazd na  zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie. Wizyta w Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Ekocentrum jest ośrodkiem edukacyjno-wystawienniczym Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie możecie lepiej poznać walory przyrodnicze i kulturowe Gór Stołowych. W Ekocentrum prezentujemy nowoczesną, multimedialną i interaktywną ekspozycję. Wstęp bezpłatny. Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Przejazd do Karłowa. W programie Błędne Skały – spacer skalnymi labiryntami. Na terenie Błędnych Skał znajduje się punkt widokowy, na platformie o nazwie "Skalne Czasze". Widoczny stąd jest, m.in. Szczeliniec Wielki i Mały, Broumovska Vrchovina, miejscowość Machov, a przy dobrej widoczności zobaczyć możemy także Karkonosze! W Błędnych Skałach kręcono film "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 250 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 350 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja                       

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na bilety wstępu to około 60 zł/ucznia i obejmuje: Twierdzę w Kłodzku, zwiedzanie Muzeum Papiernictwa, przewodnika na wycieczkę w Błędne Skały oraz wstęp do Parku Narodowego Gór Stołowych.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.