phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Kraków - Zakopane

2 dni
od 250

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Kraków – stolica kulturalna Polski, słynąca z największego w Europie rynku, Wawelu i dzieł Matejki, Wita Stwosza, Witkacego… Każdy Polak przybywający do tego miasta powinien znaleźć coś dla siebie – czy to będzie atmosfera tłocznej i kolorowej ul. Floriańskiej, czy też powaga i dostojeństwo dzieł w Muzeum Narodowym.

W całym łańcuchu Karpat, który wielkim łukiem ciągnie się od przełomu Dunaju w Żelaznej Bramie, aż po Bramę Morawską, Tatry stanowią najwyższą i najbardziej alpejską w charakterze grupę górską. Wznoszą się niczym wielka skalista wyspa, wyraźnie wypiętrzona ponad otaczającymi ją terenami, których sercem jest Zakopane. Znane z niepowtarzalnego smaku  oscypków, góralskich kapel, ciepłych swetrów... 

Ramowy program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do ZAKOPANEGO. Skocznia narciarska Wielka Krokiew. Wjazd kolejką na Gubałówkę. Spacer i podziwianie panoramy Tatr. Następnie spacer po mieście m.in. Krupówki - najsłynniejsza ulica w Polsce, kościół parafialny – neogotycki kościół Świętej Rodziny, cmentarz na Pęksowym Brzyzku – zwany starym cmentarzem lub cmentarzem zasłużonych. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do KRAKOWA. Spacer po dawnej stolicy podczas którego zobaczymy: Barbakan, Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, Sukiennice, okno papieskie, Collegium Maius, ulicę Grodzką oraz posłuchamy hejnału przy Kościele Mariackim. Po czasie wolnym na zakupy pamiątek udamy się na Wawel, gdzie zwiedzimy Katedrę w której odbywały się koronacje królów i gdzie znajdują się ich groby. Zobaczymy też złoty dach kaplicy Zygmuntowskiej i wejdziemy do krypty z grobem Józefa Piłsudskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich. Ze wzgórza wejdziemy do Smoczej Jamy, którą dawno temu zamieszkiwał Smok Wawelski a którego spotkamy….po wyjściu z jaskini, tuż nad rzeką Wisłą! Stąd powrót do autokaru i wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 250 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 350 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 1 nocleg w osrodku turystycznym. Willa „Tatry” położona w przepięknej miejscowości Murzasichle obok Zakopanego. Lokalizacja obiektu sprzyja wypoczynkowi w ciszy i spokoju oraz planowaniu atrakcyjnych wycieczek po okolicy. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami i TV. Na terenie obiektu: świetlica, sala telewizyjna, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki i miejsce na ognisko, bezprzewodowy dostęp do internetu. Teren ogrodzony i monitorowany.

- wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja                       

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 60 zł/ucznia i obejmuje: wstęp do Smoczej Jamy i Bazyliki Mariackiej, przewodnika po Krakowie, wjazd i zjazd kolejką na Gubałówkę, zwiedzanie skoczni Wielka Krokiew oraz wejście na cmentarz na Pęksowym Brzyzku.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazd kolejką, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.