phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Kraków - Energylandia

2 dni
od 250

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Kraków – stolica kulturalna Polski, słynąca z największego w Europie rynku, Wawelu i dzieł Matejki, Wita Stwosza, Witkacego… Każdy Polak przybywający do tego miasta powinien znaleźć coś dla siebie – czy to będzie atmosfera tłocznej i kolorowej ul. Floriańskiej, czy też powaga i dostojeństwo dzieł w Muzeum Narodowym.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do KRAKOWA. Wizytę rozpoczniemy od wejścia na Kopiec Kościuszki skąd będziemy podziwiać panoramę dawnej stolicy Polski. Pod kopcem zobaczymy także pozostałości twierdzy oraz ciekawą wystawę figur woskowych „Polaków drogi do wolności”. Następnie przejedziemy do centrum i udamy się do Muzeum Obwarzanka, w którym zapoznamy się z historią tego krakowskiego przysmaku. Następnie wcielimy się w rolę piekarza i samodzielnie przygotujemy wypiek. Z muzeum odbędziemy spacer na Rynek Starego Miasta, podczas którego zobaczymy Barbakan, Bramę i ulicę Floriańską, Sukiennice, okno papieskie, Collegium Maius, ulicę Grodzką oraz posłuchamy hejnału przy Kościele Mariackim. Po czasie na zakup pamiątek udamy się na Wawel, gdzie zwiedzimy Katedrę w której odbywały się koronacje królów i gdzie znajdują się ich groby. Zobaczymy też złoty dach kaplicy Zygmuntowskiej i wejdziemy do krypty z grobem Józefa Piłsudskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich. Ze wzgórza wejdziemy do Smoczej Jamy, którą dawno temu zamieszkiwał Smok Wawelski a którego spotkamy….po wyjściu z jaskini, tuż nad rzeką Wisłą! Stąd udamy się do autokaru i pojedziemy do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Zator i pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki ENERGYLANDIA. Park Rozrywki przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Kompleks zajmuje obszar 26 hektarów i na jego terenie znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio - wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia. Podczas pobytu w cenie biletu można korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji bez limitu. Park czynny jest od godziny 10.00-18.00. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca wyjazdu i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych 

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 250 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 350 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja                       

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu w Krakowie to około 45 zł/ucznia i obejmuje: Kopiec Kościuszki, Muzeum Obwarzanka, przewodnika po Krakowie, wstęp do Kościoła Mariackiego.

 • Orientacyjny koszt wstępu biletu wstępu do Energylandii: uczniowie klas 1-6 cena 59 zł/os., uczniowie klas 7-8 cena 69 zł/os., licealiści i studenci cena 99 zł/os.

  W parku istnieje możliwość zamówienia posiłku dla grupy od 15 osób (cena od 25 zł/os. w zależności od menu). W menu parku dostępne są także, na specjalne życzenie, dania bezglutenowe oraz wegetariańskie.

 • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

 • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

  Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

 • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wstęp do parku rozrywki, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.