phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Góry Świętokrzyskie - zamki i klasztory

3 dni
od 390

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Już w średniowieczu Góry Świętokrzyskie budziły zainteresowanie, ich niedostępność i tajemniczość były dobrym tematem do tworzenia legend i mitów. Obecnie region ten jest nadal odwiedzany przez turystów, pielgrzymów, którzy przybywają nie tylko na Święty Krzyż i do Kielc, ale także do Chęcin i Oblęgorka.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień 

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Tokarni– zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej i udział w warsztatach organizowanych przez pracowników skansenu. Następnie przejazd do Chęcin – wejście na zamek obronny, górujący nad okolicą. Pochodzący z XIII w zamek należał do najpotężniejszych polskich twierdz, w której królowie przechowywali skarbiec koronny. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 

Po śniadaniu przejazd do Nowej Słupii. Warsztaty edukacyjne w Centrum Kulturowo – Archeologicznym, słynnym z tzw. Dymarek świętokrzyskich, zwiedzanie muzeum Dymarek. Następnie wycieczka piesza do Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Święty Krzyż (595 m n.p.m. - czas wejścia ok. 50 min). Zwiedzanie: gołoborza – taras widokowy, Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego, zespół klasztorny Bazyliki na Świętym Krzyżu oraz krypta Jeremiego Wiśniowieckiego. Powrotny spacer do Nowej Słupii. Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg. 

3 dzień 

Po śniadaniu wykwaterowanie grupy z ośrodka i przejazd do Kielc. Zwiedzanie rezerwatu geologicznego "Kadzielnia",  wraz z wejściem do podziemnego labiryntu jaskiń (zwiedzanie obowiązkowo w kaskach). Przejazd do Oblęgorka do Muzeum Henryka Sienkiewicza,w którego wnętrzach zgromadzono eksponaty związane z życiem pisarza, jego dorobkiem oraz epoką, w której tworzył. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem i lekcja edukacyjna. Wyjazd w drogę powrotną, dodatkowo postój w Zagnańsku przy słynnym dębie „Bartek”. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 390 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 490 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 70 zł/ucznia i obejmuje: Muzeum Wsi Kieleckiej, zamek w Chęcinach, Centrum Kulturowo - Archeologiczne, wstęp do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, muzeum przyrodnicze ŚPN, krypta Jeremiego Wiśniowieckiego, wstęp do jaskiń na Kadzielni, muzeum Henryka Sienkiewicza.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.