phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Beskid Śląski - moc atrakcji, piękne widoki

2 dni
od 240

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Beskid Śląski - jeden z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w południowej części Polski. Niewielka odległość od aglomeracji Górnego Śląska i Krakowa sprawia, że nie tylko podczas wakacji ferii czy świąt, ale także w weekendy przybywa tu wielu turystów. Atrakcjami Beskidu Śląskiego są niewątpliwie liczne szlaki do turystów pieszych, narciarzy czy rowerzystów oraz historia i kultura regionu przechowywana w legendach i izbach regionalnych. Teren nadaje się również doskonale do organizacji wycieczek szkolnych.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (miejsce i godzina do ustalenia). Przejazd do Ustronia, zwiedzanie Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa. Muzeum zaprasza na stałe wystawy: hutnictwo i kuźnictwo Ustronia, etnografia regionu, malarstwo miejscowych twórców i inne. Następnie wjazd kolejką na Czantorię. Podróż na górę dwuosobowym "krzesełkiem" trwa kilkanaście minut i kończy się na Polanie Stokłosicy. Polana ta jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, gdyż roztacza się z niej malownicza panorama. Na szczyt Wielkiej Czantorii (995 m n. p. m.) wejdziemy szlakiem (pokonanie tej trasy zajmuje około 30 minut). Powrót na polanę i zjazd wyciągiem. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg

2 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do WISŁY.  Spacer po mieście, skocznia narciarska słynna Malinka im. Adama Małysza, Galeria „Sportowe Trofea Adama Małysza”. Zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego. Ekspozycja muzealna podzielona została na stałą i czasową. Ekspozycja stała dokumentuje kulturę materialną górali śląskich. Pierwsza sala poświęcona jest pasterstwu, obróbce wełny i lnu. Tam też pokazano ważniejsze dziedziny góralskiego rzemiosła ludowego jak kowalstwo, bednarstwo czy stolarstwo. W drugiej sali prezentowane są męskie i kobiece odmiany stroju noszonego przez górali śląskich oraz przykłady sztuki ludowej tego terenu. Trzecie pomieszczenie to rekonstrukcja wnętrza góralskiej "kurlawej" izby. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 240 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 340 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja                       

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 40 zł/ucznia i obejmuje: Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa, wjazd i zjazd koleją linową na Czantorię, zwiedzanie Galerii „Sportowe Trofea Adama Małysza”, wstęp do Muzeum Beskidzkiego w Wiśle.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazd kolejką, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.