phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Zakopane - Kraków

3 dni
od 320

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

W całym łańcuchu Karpat, który wielkim łukiem ciągnie się od przełomu Dunaju w Żelaznej Bramie, aż po Bramę Morawską, Tatry stanowią najwyższą i najbardziej alpejską w charakterze grupę górską. Wznoszą się niczym wielka skalista wyspa, wyraźnie wypiętrzona ponad otaczającymi ją terenami, których sercem jest Zakopane. Znane z niepowtarzalnego smaku  oscypków, góralskich kapel, ciepłych swetrów...

Kraków – stolica kulturalna Polski, słynąca z największego w Europie rynku, Wawelu i dzieł Matejki, Wita Stwosza, Witkacego… Każdy Polak przybywający do tego miasta powinien znaleźć coś dla siebie – czy to będzie atmosfera tłocznej i kolorowej ul. Floriańskiej, czy też powaga i dostojeństwo dzieł w Muzeum Narodowym.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do uzgodnienia). Przejazd do ZAKOPANEGO. Na początku udamy się pod Wielką Krokiew, gdzie zwiedzimy najbardziej znaną skocznie w Polsce i wjedziemy na miejsce startowe zawodników. Potem spacer po jednym z najbardziej znanych deptaków w Polsce - zakopiańskich Krupówkach. To tu, wśród licznych barów, pubów, zajazdów, restauracji i sklepów spotykają się goście z całego świata. Wśród zabudowy otaczającej ulicę można odnaleźć niezwykłą różnorodność stylów architektury. Dodatkowe atrakcje do uzgodnienia: wyjście na lodowisko, pobyt w Aquaparku, pobyt na kręgielni, wjazd na GUBAŁÓWKĘ i podziwianie panoramy Tatr. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę z przewodnikiem w jedną z dolin tatrzańskich:

 1. A) albo Dolina Kościeliska, jedna z najpiękniejszych dolin Tatr Zachodnich. Przejazd autobusem do Kir i spacer do Hali Ornak (trasa liczy łącznie tam i z powrotem ok. 11 km, przejście ok. 3h), gdzie będzie czas na odpoczynek i posiłek w schronisku. Dla chętnych możliwe dodatkowe przejście przez Wąwóz Kraków, albo wejście do jaskini Mroźnej lub spacer do Smreczyńskiego Stawu.
 2. B) albo Dolina Rybiego Potoku Przejazd autokarem do Polany Palenicy. Spacer doliną Rybiego Potoku do schroniska nad Morskim Okiem, gdzie będzie czas na odpoczynek i posiłek (trasa liczy łącznie tam i z powrotem ok.14,8 km, przejście ok. 4 h). Dla chętnych możliwe dodatkowe przejście dookoła Morskiego Oka.
 3. C) albo Wycieczka do Morskiego Oka (ok. 1400 m n.p.m.)  – największego i najpiękniejszego wysokogórskiego jeziora w Polsce, spacer do Czarnego Stawu, w drodze powrotnej zwiedzanie drewnianej kaplicy w stylu zakopiańskim w Jaszczurówce.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z ośrodka i przejazd do KRAKOWA. Spacer po dawnej stolicy podczas którego zobaczymy: Barbakan, Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, Sukiennice, okno papieskie, Collegium Maius, ulicę Grodzką oraz posłuchamy hejnału przy Kościele Mariackim. Po czasie wolnym na zakupy pamiątek udamy się na Wawel, gdzie zwiedzimy Katedrę w której odbywały się koronacje królów i gdzie znajdują się ich groby. Zobaczymy też złoty dach kaplicy Zygmuntowskiej i wejdziemy do krypty z grobem Józefa Piłsudskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich. Ze wzgórza wejdziemy do Smoczej Jamy, którą kiedyś zamieszkiwał Smok Wawelski a którego spotkamy….po wyjściu z jaskini, tuż nad rzeką Wisłą! Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 310 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 410 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w ośrodku turystycznym. Willa „Tatry” położona w przepięknej miejscowości Murzasichle obok Zakopanego. Lokalizacja obiektu sprzyja wypoczynkowi w ciszy i spokoju oraz planowaniu atrakcyjnych wycieczek po okolicy. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami i TV. Na terenie obiektu: świetlica, sala telewizyjna, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki i miejsce na ognisko, bezprzewodowy dostęp do internetu. Teren ogrodzony i monitorowany.

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 70 zł/ucznia i obejmuje: wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego, obowiązkowy przewodnik na wycieczkę w Tatry, wjazd i zjazd kolejką na Gubałówkę, zwiedzanie skoczni, wstęp na cmentarz na Pęksowym Brzyzku, wejście do Smoczej Jamy na Wawelu, przewodnik po Krakowie.

 • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

 • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

  Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

 • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazd kolejką, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
 • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.