phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Malbork i Trójmiasto - 3 dni - "historyczne i morskie opowieści"

3 dni
od 480

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM

1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do MALBORKA. Zwiedzanie największej gotyckiej twierdzy w Europie, stolicy Zakonu Krzyżackiego. Każdy kamień przypomina tu o fascynującej historii chwały i upadku zakonu krzyżackiego. W obrębie potężnych murów łatwo odnieść wrażenie, że tutaj czas się zatrzymał w średniowieczu. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg

2 dzień
Po śniadaniu rejs statkiem na półwysep Westerplatte. Przejście pod pomnik i zwiedzanie dawnej placówki wojskowej słynnej z obrony we wrześniu 1939 r. Przejazd do SOPOTU: Opera Leśna, ulica Monte Cassino - słynny deptak, na którym można spotkać znane postacie filmu, teatru, literatury, Krzywy Dom, molo. Przejazd do GDYNI – największego portu w Polsce, wybudowanego przed II wojną światową. Spacer do Skweru Kościuszki i dalej na molo, gdzie cumują żaglowce "Dar Młodzieży" i "Dar Pomorza" oraz niszczyciel ORP" Błyskawica". Powrót na obiadokolację i nocleg. 

3 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do GDAŃSKA: Złota Brama, ulica Długa, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dwór Artusa, Złota Kamienica, fontanna Neptuna, Brama Zielona, kościół Mariacki, Brama Mariacka, nadbrzeże Motławy i Żuraw, Muzeum II Wojny Światowej, budynek poczty i pomnik Nike Pocztowców,  bazylika św. Brygidy – parafia „Solidarności”, Wielki Młyn, pomnik Jana Heweliusza, Stocznia Gdańska i pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności. Po obiedzie wyjazd w drogę powrotną, przejazd do miejsca wyjazdu i zakończenie wycieczki.

CENA dla ucznia od 480 PLN
Grupa 44 uczniów + 3 opiekunów i 1 kierownik gratis
Mniejsze grupy – kalkulacja na zapytanie

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 2 noclegi

Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy. 


NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

  • Cena wycieczki nie zawiera TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus, pociąg). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.
  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania.