phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Toruń...skie pierniki - Trójmiasto - Malbork

3 dni
od 450

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Malbork jest miastem o bogatej historii, której początek sięga roku 1276.

Zabytkowy, pełen gotyckich budowli i pamiątek z przeszłości Toruń, stolica regionu, jest jednym z najciekawszych miast Polski. Tutaj na każdym kroku gotyk jest na wyciągnięcie ręki. Nad wszystkim od ponad 500 lat czuwa duch Mikołaja Kopernika. Cały Średniowieczny Zespół Miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, co świadczy o jego ogólnoświatowej randze i wartości artystycznej i historycznej.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień   

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do TORUNIA, średniowiecznego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Piesze zwiedzanie miasta: np. Rynek z ratuszem, Dwór Artusa, mury obronne z Krzywą Wieżą, dawne spichlerze, dom Mikołaja Kopernika, zamek krzyżacki, katedra świętojańska, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Czas zakup pamiątek z miasta i słynnych toruńskich pierników. Przejazd do Trójmiasta, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień  

Śniadanie. Zwiedzanie GDAŃSKA: Złota Brama, ulica Długa, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dwór Artusa, Złota Kamienica, fontanna Neptuna, Brama Zielona, nadbrzeże Motławy i Żuraw, kościół Mariacki, Pomnik Poległych Stoczniowców. Zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności lub Muzeum II Wojny Światowej. Przejazd obok stadionu Energa Gdańsk, jednego z najpiękniejszych stadionów w Europie do dzielnicy Przymorze gdzie zobaczymy tzw. falowce, najdłuższe budynki w Polsce. Przejazd do SOPOTU: Opera Leśna, jeden z symboli miasta, ulica Monte Cassino - słynny deptak, Krzywy Dom, molo. Przejazd do GDYNI – największego portu w Polsce. Spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie przy molo cumują słynne żaglowce - "Dar Młodzieży" i "Dar Pomorza" oraz niszczyciel ORP" Błyskawica". Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień 

Po śniadaniu wykwaterowaniu i przejazd do MALBORKA. Zwiedzanie z przewodnikiem największej gotyckiej twierdzy w Europie, stolicy Zakonu Krzyżackiego. Każdy kamień przypomina tu o fascynującej historii chwały i upadku zakonu krzyżackiego. W obrębie potężnych murów łatwo odnieść wrażenie, że tutaj czas się zatrzymał w średniowieczu. Wyjazd w drogę powrotną, powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 450 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 550 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 95 zł/ucznia i obejmuje: Muzeum Dom Mikołaja Kopernika, Europejskie Centrum Solidarności lub Muzeum II Wojny Światowej, wieża widokowa w Bazylice Mariackiej, Zamek Krzyżacki w Malborku, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.