phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Czechy


Praga i Skalne Miasto ...intrygujące czeskie atrakcje

3 dni
od 550

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Skalne Miasto w Czechach intryguje turystów już samą nazwą. Tego kto nie był jeszcze w tym miejscu nachodzić mogą pytania co to za miasto ze skał i nawet jeżeli użyje wyobraźni to i tak nie będzie w stanie przewidzieć do końca tego, co kryje w sobie Skalne Miasto. Praga pod względem architektury i urody ma niewiele sobie równych na całym kontynencie. Żadna inna stolica europejska nie może się poszczycić sześćsetletnią tradycją architektoniczną. Bogactwo artystyczne widoczne jest na prawie wszystkich jej ulicach i placach. Układ urbanistyczny miasta wywodzi się ze średniowiecza, a jego najpiękniejsze pałace i kościoły powstały w okresie baroku. Niezwykła zwartość miasta pozwala przejść barokowymi uliczkami z zamku na Hradczanach „do średniowiecznego, kamiennego mostu, następnie dotrzeć do jednego z najpiękniejszych rynków w Europie i wreszcie znaleźć się na placu Wacława – w centrum współczesnej Pragi.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do Czech do miejscowości Adrspach. Adrszpaskie Skały to atrakcja turystyczna na skalę europejską. Kompleks połączonych rezerwatów przyrody o pow. 1771 ha jest olbrzymim labiryntem korytarzy skalnych, przejść i ścieżek łatwo dostępnych także dla małych dzieci. Poszczególne ostańce skalne przekraczają 60 m wysokości, a w wyniku erozji otrzymały one fantastyczne kształty ludzi, zwierząt i przedmiotów. Spacer po rezerwacie od 3 do 6 godzin w zależności od pogody, kondycji uczestników i wybranej trasy. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu przejazd do PRAGI. Wjazd koleją szynową na wzgórze Petrin i podziwianie panoramy miasta z praskiej Eiflovki. Następnie spacer: klasztor Strahowski, Pohorelec, plac Hradczański, zwiedzanie Praskiego Hradu: dziedziniec reprezentacyjny, Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski (słynna Sala Władysławowska), Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka, wieża Daliborka (średniowieczne więzienie). Zejście schodami zamkowymi na Małą Stranę. Odpoczynek i możliwość zakupu pamiątek. Dalszy spacer: rynek Małej Strany, kościół Św. Mikołaja, Praskie Dzieciątko Jezus, ściana Johna Lennona, wyspa Kampa, Most Karola. Możliwy rejs statkiem po Wełtawie (ok.50 min.). Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień 
Po śniadaniu wykwaterowanie i ponowny przejazd do PRAGI. Dalsze zwiedzanie stolicy Czech: spacer od Cechuv Mostu do dzielnicy żydowskiej Józefow, gdzie zapoznamy się z ciekawostkami żydowskimi i zobaczymy interesujące synagogi. Następnie przejdziemy na rynek Starego Miasta. Tutaj zobaczymy  średniowieczny Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, kościół Św. Mikołaja, pomnik reformatora Jana Husa, pałac Kinskich oraz kościół Matki Bożej przed Tynem. Podczas dalszego spaceru będziemy mogli podziwiać m. in. kubistyczny Dom pod Czarną Madonną, Wieżę Prochową, ulicę Celetną, Plac Republiki z najpiękniejszym secesyjnym budynkiem miasta - Obecnim Dumem, Teatr Stanów, Uniwersytet Praski (założony w 1348r - najstarszy w Europie Środkowej),  targ pamiątek na Havelskim mieście Czas wolny na odpoczynek, posiłek i ostatnie zakupy będzie na słynnym placu Św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego, pomnikiem patrona placu i miejscem samospalenia się w 1968 r. Jana Palacha. W godzinach popołudniowych wyjazd z Pragi i przejazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 550 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 650 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 650 CZK.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.