phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Niemcy


Berlin i Poczdam - 3 dni - wycieczka szkolna

3 dni
od 660

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Stolica zjednoczonych Niemiec wyrasta na jedno z najbardziej fascynujących miast Europy. Na pierwszy rzut oka jawi się jako gigantyczny, mało pociągający plac budowy, jednak obraz ten okazuje się fałszywy przy bliższym poznaniu. Wtedy to Berlin jest w stanie zauroczyć pełną rozmachu a zarazem przyjazną człowiekowi architekturą i urbanistyką, połączonymi z niezwykłym położeniem na brzegu dwóch rzek i kilku jezior oraz z wyraźnie wyczuwalną atmosferą otwartości, tolerancji, kosmopolityzmu i wielokulturowości. 

PROGRAM IMPREZY

1 dzień 
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do uzgodnienia). Przejazd do Poczdamu - letniej rezydencji Fryderyka Wielkiego. Zwiedzanie rozpoczniemy od zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po parku i zwiedzanie wnętrz jednego z pałaców pozwalają zrozumieć, dlaczego możni wybrali to miejsce na swą letnią rezydencję. Kolejnym punktem programu jest Nowy Ogród i pałac Cecilienhof - miejsce ostatniego spotkania Wielkiej Trójki na konferencji poczdamskiej w 1945 r. Przejażdżka po mieście pozwala poznać barokowo - klasycystyczny Poczdam oraz dwie wielkie osobliwości miasta: Dzielnicę Holenderską oraz Kolonię Aleksandrowka z drewnianymi domami, które przenoszą zwiedzających w świat ludowych baśni rosyjskich. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu przejazd do Berlina – zwiedzanie: Nikolaiviertel, ulubione miejsce spacerów berlińczyków i turystów. Odrestaurowana dzielnica swym wyglądem przypomina świetność przedwojennego Berlina, Aleksanderplatz - główny plac miasta z liczącą sobie 362 m wieżą telewizyjną, zegar Weltzeituhr, Katedra Berlińska, tzw. Wyspa Muzeów (zwiedzanie jednego z muzeów np. Pergamonmuseum albo Neues Museum). Następnie spacer aleją Unter den Linden - szeroki bulwar "Pod Lipami", gdzie zobaczymy: Zeughaus, Nowy Odwach, Uniwersytet Humboltów, Kronprinzenpalais, Staatsoper, Babelsplatz, Katedrę św. Jadwigi Śląskiej, Hotel Adlon i Pariser Platz. Nasz spacer zakończymy pod symbolem miasta czyli Bramą Brandenburską. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

3 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na dalsze zwiedzanie Berlina. W tym dniu Aleją 17 Czerwca przejedziemy koło Kolumny Zwycięstwa, pomnika Żołnierzy Radzieckich pod Reichstag - siedzibę parlamentu niemieckiego. Stąd spacerem  przez Tiergarten udamy się do 2711 kamiennych bloków czyli Pomnika Pomordowanych Żydów Europy. Następnie  przejdziemy - na Potsdamer Platz znanego z bardzo nowoczesnego budownictwa z Sony Center na czele. Potem udamy się na najbardziej elegancką promenadę Berlina Zachodniego – Kurfurstendamm. Zobaczymy tutaj Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedaechtniskirche oraz centrum handlowe Europa Center - znane z nowoczesnych rzeźb, z których najbardziej intryguje 13 metrowy "szklany zegar upływającego czasu". Podczas wyjazdu z miasta zobaczymy najdłuższy zachowany odcinek Muru Berlińskiego – tzw. East Side Galery. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 660 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 760 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 40 EUR.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.