phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Sandomierz - Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy - Czarnolas - 3 dni - wycieczka szkolna

3 dni
od 350

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Ramowy program wycieczki:

1 dzień 

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do SANDOMIERZA, należącego do najstarszych i najważniejszych historycznych ośrodków w Polsce. Zwiedzanie miasta: Podziemna Trasa Turystyczna, gotycka Brama Opatowska, Dom Długosza, renesansowy Ratusz z zegarem słonecznym, Katedra fundacji Kazimierza Wielkiego, brama Ucho Igielne, Zamek Kazimierzowski, kościół św. Jakuba i 40 Męczenników Sandomierskich. Spacer po wąwozie św. Jadwigi. Po spacerze przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja (*), nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu przejazd do KAZIMIERZA DOLNEGO, posiadającego jedyny w swoim rodzaju zespół urbanistyczno-krajobrazowy z panoramą na przełomowy dolny odcinek Wisły. Zwiedzanie: ruiny zamku z XIV wieku, kościół farny, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, XVII-wieczne spichlerze. Spacer na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniała panorama na miasto i Wisłę. Możliwy rejs statkiem po Wiśle. Następnie przejazd na zwiedzanie NAŁĘCZOWA - znanego uzdrowiska z wodami mineralnymi zwane miastem - ogrodem. Zwiedzanie: XVIII-wieczny pałac Małachowskich, mieszczący Muzeum poświęcone B. Prusowi; Park Zdrojowy, Stare Łazienki; ul. Lipowa z zabytkowymi willami, m. in. dom gotycki, grecki; "Chatka" S. Żeromskiego; Palmiarnia. Powrót na obiadokolację (*) i nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie PUŁAW. Tutaj zobaczymy barokowy pałac, dawną rezydencję Czartoryskich oraz zabytkowy park, jeden z najlepszych pod względem kompozycji ogrodów w Polsce z licznym budowlami: świątynia Sybilli, domek gotycki (pierwsze w Polsce muzeum) - obecnie Muzeum Przyrodnicze, klasycystyczna oranżeria, brama rzymska, altanka chińska, kościół Wniebowzięcia NMP - dawna kaplica Czartoryskich. Przejazd do CZARNOLASU na zwiedzanie muzeum Jana Kochanowskiego. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 350 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 450 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje (* płatne dodatkowo 60 zł/os.)                       

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 80 zł/ucznia i obejmuje: Sandomierz - wstęp do podziemi, Brama Opatowska, Katedra, kościół św. Jakuba, Kazimierz Dln. - zamek i baszta, Góra 3 Krzyży, rejs po Wiśle, Nałęczów - pijalnia wód mineralnych, muzeum Henryka Sienkiewicza lub muzeum Bolesława Prusa, Puławy - Muzeum Czartoryskich, muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.