phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Pieniny – Nad pięknym modrym ... Dunajcem - 3 dni - wycieczka szkolna

3 dni
od 390

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Wyjazd w Pieniny i spływ przełomem Dunajca stanowią od dawna jedną z najważniejszych atrakcji południowej Polski. Obok przepięknych widoków z Trzech Koron i Sokolicy na wijący się Dunajec warto zobaczyć zamek w Niedzicy wznoszący się 551 metrów nad nurtem rzeki oraz zaporę w Czorsztynie. Zachowane zabytki, urok białych skał porośniętych ponad 1000 gatunków roślin oraz kultura i obyczaje regionu sprawiły, że właśnie tam powstał w roku 1932 polsko - czeski park przyrody.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do uzgodnienia). Przejazd do DĘBNA, gdzie zwiedzimy jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejazd do CZORSZTYNA – zwiedzanie zamku zbudowanego w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego. Około roku 1790 zamek spłonął od pioruna a obecnie można zwiedzać odrestaurowane i zabezpieczone ruiny. Z tarasu zamkowego rozpościera się wspaniały widok na zalew, zaporę, zamek w Niedzicy, Pieniny Spiskie, a przy dobrej pogodzie na odległe Tatry. Po zwiedzaniu zejście do przystani i przepłynięcie statkiem na drugi brzeg jeziora Czorsztyńskiego. Spacer pod zamkiem w Niedzicy do zapory na Dunajcu. Zwiedzanie elektrowni wodnej ukończonej wraz ze zbiornikiem w 1994 r  pozwoli na zapoznanie się z tą kontrowersyjną inwestycją, która sprawdziła się w czasie wielkiej powodzi w 1997r. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja (*), nocleg

2 dzień Po śniadaniu przejazd do KROŚCIENKA NAD DUNAJCEM. W tym miasteczku zobaczymy stare domy mieszczańskie na Rynku, kościół z XIV wieku, studnię Kazimierz, pomnik króla Władysława Jagiełły a na końcu wystawę przyrodniczą w dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego. Stąd też zaczniemy pieszą wędrówkę po górach (trasa o długości 6,5 km, czas przejścia z postojami ok. 3 h) Spokojny i przyjemny szlak zaprowadzi nas na SOKOLICĘ, która oferuje turystom niezapomniane wrażenia - skalne  ściany o wysokości 300 m opadają ku wijącej się w dole wstędze Dunajca, na której tratwy wyglądają z góry jak pudełka zapałek. Na szczycie rośnie charakterystyczna, poskręcana karłowata sosna a miejsce to jest słynne także z przepięknych widoków. Następnie zejście do doliny Dunajca, przeprawa łodzią z flisakiem na drugą stronę rzeki i powrót do Szczawnicy. Powrót na obiadokolację (*) i nocleg.

3 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sromowców Niżnych. Tutaj udamy się na przystań i zaczniemy SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA przez Pieniński Park Narodowy. Jest to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna Pienin znana z fantastycznych widoków mająca niemal dwustuletnią tradycję. Nasz rejs zakończymy w SZCZAWNICY ZDROJU, gdzie będziemy mogli podziwiać zabytkowe wille i domy dla kuracjuszy oraz będziemy mogli spróbować tutejszych wód mineralnych – szczaw, od której miejscowość wzięła swoją nazwę. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 390 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 490 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje (* płatne dodatkowo 60 zł/os.)                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 80 zł/ucznia i obejmuje: zamek Czorsztyn, rejs między zamkami, zwiedzanie elektrowni w Niedzicy, spływ Dunajcem, wstęp na Sokolicę lub Trzy Korony, wystawa przyrodnicza w dyrekcji PienińskiegoPN.  

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.