phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Francja


Paryż - Zamki Loary i zabawa w Disneylandzie

6 dni
od 1250

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Proponujemy odwiedzenie kraju, którego stolica od wielu lat budzi największe zainteresowanie turystów na całym świecie. Paryż to miasto przyciągające pięknem i specyficzną atmosferą – centrum europejskiej sztuki, mody i wyrafinowanej kuchni. Dopełnieniem wyjazdu będzie wizyta w Dolinie Loary oraz fantastycznaq zabawa w Parku Disneyland Resort Paris.

PROGRAM IMPREZY


1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny do Francji.

2 dzień
Przyjazd do PARYŻA i  piesze zwiedzanie miasta: Kościół Marii Magdaleny, Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard, Plac Vendome z kolumną Napoleona i Hotelem Ritz, Ogrody Tuileries, Plac Concorde i Obelisk, jedno z największych muzeów świata – Luwr, La Cité - najstarsza część i kolebka Paryża z katedrą Notre-Dame, Saint Chapelle, Conciergerie i Pałacem Sprawiedliwości. Następnie Hotel de Ville - budynek merostwa Paryża, intrygujące Centrum Pompidou. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do zamków w DOLINIE LOARY urzekających nie tylko swoją architekturą, ale również interesującą historią – obyczajową, miłosną, kryminalną, tragiczną a nawet skandalizującą. Do wyboru 3 zamki np. CHEVERNY – wspaniała prywatna rezydencja z oryginalnym wystrojem wnętrz, znana z organizowanych do dziś polowań i imponującej psiarni, CHAMBORD – jedna z najpiękniejszych budowli renesansowych Francji i jednocześnie największy z zamków w dolinie Loary, BLOIS – rezydencja królów Francji o trzech różnych skrzydłach – gotyckim, renesansowym i klasycystycznym, CHENONCEAU – zamek wzniesiony na potężnych słupach wbitych w dno rzeki Cher otoczony wspaniałymi ogrodami, CHAUMONT – warowny zamek na skarpie nad Loarą z ciekawymi stajniami, AMBOISE – urokliwe miasteczko z górującym nad nim zamkiem, gdzie mieszkał król Ludwik XI oraz urodził się i umarł Karol VIII. W kaplicy św. Huberta znajduje się miejsce pochówku Leonarda da Vinci. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu przejazd do PARYŻA i zwiedzanie miasta np.: hala Bercy, Plac Bastylii i kolumna Lipcowa, dzielnica Montmartre - Plac Blanche, Moulin Rouge, Plac Pigalle, bazylika Sacre-Coeur oraz Place du Tertre, dzielnica XXI wieku - "La Défense", Łuk Triumfalny,  Champs Elysees – najsłynniejsza aleja świata, Trocadero, Pola Marsowe, Wieża Eiffla. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie pozwoli zobaczyć wspaniale oświetlone miasto i poczuć ducha paryskich bulwarów. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do DISNEYLAND RESORT PARIS najpiękniejszego i najbardziej znanego w Europie parku rozrywki dla dzieci i dorosłych. Bajkowa sceneria i atrakcje z różnorodnych krain: „Fantazji” - baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, przygodami Piotrusia Pana i Pinokia, latającymi słoniami Dumbo i zaczarowanym labiryntem; „Pogranicza” - znanego z westernów Dzikiego Zachodu, gdzie czeka na nas podróż parowcem i kolejka Big Thunder mountain; „Przygody” - krainy poszukiwaczy skarbów  z Kapitanem Hookiem, Piratami z Karaibów, Świątynią Indiany Jonesa i  Drzewem Robinsona Crusoe i „Wynalazków” - świata technologii i przyszłości z kolejką Toy Story, kinem 3-wymiarowym, Gwiezdnymi Wojnami, podwodnym statkiem Nautilius i rakietą Space Mountain.  Znajdziemy się w królestwie marzeń i najnowszej techniki a na wspaniałej paradzie możemy spotkać Myszkę Miki, Kaczora Donalda i innych bohaterów filmów Disneya. Polecamy także odwiedzić WALT DISNEY STUDIOS PARK w którym zobaczymy Magiczne Studio, Armageddon – efekty specjalne, kolejkę Rock’n’Roll, Świat Animacji, pokazy kaskaderskie, super windę w hotelu New York oraz wiele innych. Wyjazd (po min. 9 godz.) i nocny przejazd do Polski.

6 dzień
Powrót do Polski, zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1.250 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 3 śniadania.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.         

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 80 EUR.
  • Obiadokolacje płatne dodatkowo ok. - 12 EUR/posiłek.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.