phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Austria


Wiedeń - szlakiem zabytków UNESCO

3 dni
od 550

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Już sama myśl o Wiedniu przywołuje mnóstwo obrazów: wspaniałe cesarskie pałace, kawiarnie pełne przepysznych ciastek i barokowych luster, młodzi chórzyści o anielskich głosach, arcydzieła secesji oraz białe lipicany, dumnie prezentujące się w Hiszpańskiej Szkole Jazdy. Dodajmy do tego przenikającą wszystko muzykę oraz potężny, majestatyczny Dunaj, który mimo że płynie przez 2850 km od Schwarzwaldu do Morza Czarnego, swą wieczną sławę zawdzięcza przede wszystkim Wiedniowi, a dzięki walcowi Straussa na zawsze pozostanie "modrym". Duże, zabytkowe centrum Wiednia, pełne zabytków swojej cesarskiej przeszłości, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do Wiednia. Zwiedzanie Starego Miasta: Katedra św. Szczepana, Graben z kolumną św. Trójcy, najdroższe ulice miasta: Kohlmarkt oraz Karntnerstrasse. Następnie przejście pod Operę i spacer dziedzińcami Hofburga. Zwiedzanie muzeum Albertina – komnaty cesarskie i wystawa „Arcydzieła Modernizmu”. Dalej przejście na Plac Schillera i zwiedzanie Akademii Sztuk Pięknych. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Belwederu – zwiedzanie letniej rezydencji księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Przejazd do III dzielnicy z interesującymi domami Hundertwassera. Przejazd autokarem przez słynny wiedeński Ring z reprezentacyjnymi budowlami a potem pobyt na Starym Mieście. Zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki. Możliwość zwiedzenia słynnej Prunksaal w Bibliotece Narodowej lub Muzeum Historii Naturalnej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do letniej rezydencji Habsburgów - pałacu Schoenbrunn. Zwiedzanie wnętrz pałacowych i wspaniałych ogrodów m.in. Glorietta, fontanna Neptuna. Następnie przejazd na wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683r. nastąpiła odsiecz Wiednia pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego. Wizyta w kościele św. Józefa, taras widokowy. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd na miejsce i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 550 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 650 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 50 EUR.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.