phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Czechy


Praga - czar wspaniałych zabytków, imponująca architektura i cudowne widoki

3 dni
od 550

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Praga pod względem architektury i urody ma niewiele sobie równych na całym kontynencie. Żadna inna stolica europejska nie może się poszczycić sześćsetletnią tradycją architektoniczną. Bogactwo artystyczne widoczne jest na prawie wszystkich jej ulicach i placach. Układ urbanistyczny miasta wywodzi się ze średniowiecza, a jego najpiękniejsze pałace i kościoły powstały w okresie baroku. Niezwykła zwartość miasta pozwala przejść barokowymi uliczkami z zamku na Hradczanach do średniowiecznego, kamiennego mostu, następnie dotrzeć do jednego z najpiękniejszych rynków w Europie i wreszcie znaleźć się na placu Wacława – w centrum współczesnej Pragi.


PROGRAM IMPREZY

1 dzień  
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd na zwiedzanie Pragi. Spacer do klasztoru Strahowskiego, najstarszego klasztoru norbertańskiego w Czechach. Jego częścią jest słynna księgarnia strahowska i galeria obrazów, Loreta, Hradczany - olbrzymi kompleks zamkowy, dawna siedziba królów czeskich, Praski Zamek: Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka zabudowana szeregiem maleńkich domków, dobudowanych ok. 1597 roku do wnęk zamkowych murów obronnych. Spacer po zabytkowym Starym Mieście: Most Karola (w przypadku zainteresowania wizyta w ciekawym Muzeum Karla Zemana), Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Kościół św. Mikołaja, Kościół Tyński i Dom pod kamiennym Dzwonem. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu przejazd na dalsze zwiedzanie Pragi: Nowe Miasto – Narodni Muzeum, Placi Pomnik św. Wacława, Karolinum, Stavovske Divadlo, ulica Na Prikopie, Obecni Dum, Wieża Prochowa, Plac Republiki. Czas wolny na potrzeby grupy – dla chętnych wizyta w Muzeum Miniatur. Rejs po Wełtawie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie starej dzielnicy żydowskiej „Jozefow”. Przejazd na Wyszehrad - spacer po urokliwej, zielonej i spokojnej dzielnicy. Zobaczymy, m.in. Rotundę św. Marcina – najstarszy czeski kościół (z XI wieku) i kazamaty Gorlice, dwuwiekową kolegiatę św. Piotra i Pawła oraz przyległy do niego Cmentarz Wyszehradzki, na którym spoczywają ważni dla Czech artyści, muzycy, poeci, m.in. Bedrich Smetana, Antonin Dvorak czy Alfons Mucha. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 550 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 650 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 550 CZK.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.