phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Czechy


Praga i jej najpiękniejsze zabytki

2 dni
od 350

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Praga pod względem architektury i urody ma niewiele sobie równych na całym kontynencie. Żadna inna stolica europejska nie może się poszczycić sześćsetletnią tradycją architektoniczną. Bogactwo artystyczne widoczne jest na prawie wszystkich jej ulicach i placach. Układ urbanistyczny miasta wywodzi się ze średniowiecza, a jego najpiękniejsze pałace i kościoły powstały w okresie baroku. Niezwykła zwartość miasta pozwala przejść barokowymi uliczkami z zamku na Hradczanach do średniowiecznego, kamiennego mostu, następnie dotrzeć do jednego z najpiękniejszych rynków w Europie i wreszcie znaleźć się na placu Wacława – w centrum współczesnej Pragi.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do centrum Pragi, spacer po zabytkowym Starym Mieście, m.in. Most Karola - jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów w Europie, główny plac miasta Rynek Staromiejski z pomnikiem Jana Husa, Ratusz Staromiejski z 70 metrową wieżą ratuszową, z której można podziwiać uroki Starego Miasta z góry, Kościół św. Mikołaja, Kościół Tyński i Dom pod kamiennym Dzwonem. Rejs statkiem po Wełtawie. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu ponowny przejazd do Pragi – dokończenie zwiedzania stolicy Czech, m.in. Klasztor Strahowski, najstarszy klasztor norbertański w Czechach. Jego częścią jest słynna księgarnia strahowska i galeria obrazów, barokowe sanktuarium Loreta, Hradczany - olbrzymi kompleks zamkowy, dawna siedziba królów czeskich, Muzeum Miniatur, Praski Zamek: Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka zabudowana szeregiem maleńkich domków, dobudowanych ok. 1597 roku do wnęk zamkowych murów obronnych. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 350 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 450 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu lub ośrodku turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 600 CZK.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.