phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Francja


Reims - stolica Szampanii, romantyczny Paryż, Dolina Loary, Strasburg - Rada Europy

8 dni
od 2000

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Proponujemy Państwu odwiedzenie kraju, którego stolica od wielu lat budzi największe zainteresowanie turystów na całym świecie. Paryż to miasto przyciągające pięknem i specyficzną atmosferą – centrum europejskiej sztuki, mody i wyrafinowanej kuchni. Dopełnieniem wyjazdu będzie wizyta w Dolinie Loary, zwiedzanie uroczego Strasburga oraz pobyt w Reims.

PROGRAM IMPREZY


1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny do Francji.

2 dzień
Przejazd do Reims - zwiedzanie stolicy Szampanii, m.in. Katedry Notre-Dame, uznawanej za najbardziej harmonijną i "klasyczną" w proporcjach katedrę we Francji, miejsca koronacji 24 królów Francji (od Chlodwiga w 496 roku do Karola X), następnie Bazyliki Św. Remiego z XI w., w której złożono ciała większości królów koronowanych w pobliskiej Notre Dame. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do PARYŻA, zwiedzanie miasta m.in.: Kościół Marii Magdaleny, Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard, Plac Vendome z kolumną Napoleona i Hotelem Ritz, Ogrody Tuileries, Plac Concorde i Obelisk. Następnie Muzeum d"Orsay, w którym będzie można podziwiać unikalną kolekcję obrazów impresjonistów. Następnie udamy się do dzielnicy Montmartre przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Plac Pigalle, położona w pobliżu bazylika Sacre-Coeur. Zwiedzanie Montmartre"u zakończymy na Place du Tertre, który jest historycznym miejscem powstania najbardziej znanego z nowoczesnych prądów malarskich - impresjonizmu. Obiadokolacja. Powrót na nocleg

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd do zamków w DOLINIE LOARY: urzekających nie tylko swoją architekturą, ale również interesującą historią – obyczajową, miłosną, kryminalną, tragiczną a nawet skandalizującą: Amboise – urokliwe miasteczko z górującym nad nim zamkiem, gdzie mieszkał król Ludwik XI oraz urodził się i umarł Karol VIII. W kaplicy św. Huberta znajduje się miejsce pochówku Leonarda da Vinci. Chenonceaux – ten romantyczny, służący rozrywkom zamek położony nad rzeką Cher posiada wspaniale wyposażone oryginalne wnętrze i bardzo ciekawe ogrody; zamek Chambord – jedna z najpiękniejszych budowli renesansowych Francji i jednocześnie największa rezydencja w dolinie Loary, otoczona parkiem, w którym polowali królowie Francji. Obiadokolacja. Powrót na nocleg

5 dzień
Po śniadaniu przejazd do WERSALU - zwiedzanie ogrodów i pałacu, rezydencji francuskich Ludwików i klejnotu klasycyzmu barokowego. Znajduje się tu kilka polskich akcentów m. in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I wojnie światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Przejazd do dzielnicy XXI wieku "La Défense"- największego centrum biznesu i handlu w „wielkim” PARYŻU. Powrót do centrum miasta: Łuk Triumfalny, Champs Elysees - najsłynniejsza aleja świata, Trocadero, Pola Marsowe, oraz symbol miasta - Wieża Eiffla. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu przejazd do centrum PARYŻA na piesze zwiedzanie miasta: Dzielnica Łacińska - pamiętająca czasy Rzymian i mówiących po łacinie studentów najstarszego uniwersytetu paryskiego - Sorbony. Na wzgórzu Świętej Genowefy znajduje się Pantheon – gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie- Skłodowska. Przejście do Ogrodów Luksemburskich, w których mieści się XVII – wieczny Pałac Luksemburski. Kolejna dzielnica - La Cité - najstarsza część i kolebka Paryża z Katedrą Notre-Dame, Saint Chapelle, Conciergerie, Pałacem Sprawiedliwości. Dalsze przejście pod Przejazd do Hotel de Ville - budynek merostwa Paryża a następnie  obok Centrum Pompidou i Les Halles do Luwru. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie pozwoli zobaczyć wspaniale oświetlone miasto i poczuć ducha paryskich bulwarów. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

7 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do STRASBURGA stolicy francuskiej Alzacji, zwiedzanie, np.: Katedra Notre-Dame, Plac Gutenberga, Pałac Rohan, La Petite France czyli Mała Francja – niezwykle przyjemna część Strasburga, rozłożona na wysepkach poprzecinanych licznymi kanałami; jedno z ulubionych miejsc mieszkańców i turystów, Ponts Couverts, dzielnica europejska z budynkami - Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Parlamentu Europejskiego. Obiadokolacja. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

8 dzień
Powrót do Polski, zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 2000 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 5 śniadań i 6 obiadokolacji.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.  

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 100 EUR.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.