phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Pociągiem z „klasą” do Trójmiasta

3 dni
od 470

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Rozległa aglomeracja łącząca trzy miasta leży niedaleko ujścia Wisły do Bałtyku. Pasmem długości 45 km cięgnie się wzdłuż Zatoki Gdańskiej i w sumie liczy około 780 tys. mieszkańców. Trójmiasto cechuje wyjątkowe połączenie przeszłości z teraźniejszością: tysiącletni, zawsze postępowy i kosmopolityczny, pełen wspaniałych zabytków Gdańsk, Sopot, modny ośrodek wypoczynkowy i – pomimo niewielkich w porównaniu z sąsiadami rozmiarów – ważny ośrodek kulturalny, oraz Gdynia: młode, nowoczesne, dynamiczne miasto portowe.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień Zbiórka grupy na dworcu PKP Opole Główne. Przejazd  pociągiem PKP Intercity do GDAŃSKA. Przejazd komunikacją miejską do schroniska młodzieżowego, obiad, zakwaterowanie. Przejazd do centrum i spacer: Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dwór Artusa, Złota Kamienica, fontanna Neptuna, Brama Zielona, nadbrzeże Motławy i Żuraw. Powrót na nocleg.

2 dzień Po śniadaniu wycieczka po Trójmieście: GDAŃSK-OLIWA - katedra ze słynnymi organami oraz wspaniały park cysterski;  GDYNIA – Info-Box z makietą miasta, punkt widokowy na Kamiennej Górze, skwer Kościuszki, molo ze statkami "Dar Pomorza" i ORP "Błyskawica", Akwarium Gdyńskie, port jachtowy; SOPOT: słynny deptak ul. Monte Cassino, Krzywy Dom, molo, Grand Hotel. Powrót na nocleg.

3 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na półwysep WESTERPLATTE - zwiedzanie dawnej placówki wojskowej z września 1939 r. Powrót autobusem lub rejs statkiem do centrum GDAŃSKA. Spacer ulicą Mariacką do Bazyliki Mariackiej, największego ceglanego kościoła w Europie.  Potem zobaczymy kościół św. Katarzyny, Stocznię Gdańską i Pomnik Stoczniowców. Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności lub w Muzeum II Wojny Światowej. Po południu wyjazd pociągiem PKP w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych. (UWAGA! Można dłużej – dłuższy pobyt w Gdańsku i powrót pociągiem nocnym do Opola – przyjazd po 6.00 rano)

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 470 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: pociąg PKP (trasa Opole Główne - Gdańsk - Opole Główne)

- przejazdy komunikacją miejską w Trójmieście

- zakwaterowanie: 2 noclegi w schronisku

- wyżywienie: 2 śniadania i 1 obiad                      

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

 
WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podana cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjne ceny: Europejskie Centrum Solidarności 17 zł/ucznia; rejs statkiem na Westerplatte 25 zł/os.; ORP Błyskawica 8zł/os., wieża widokowa w Bazylice Mariackiej 5zł/ucznia.; muzeum II Wojny Światowej 16 zł/os.,  Zamek Krzyżacki w Malborku 27 zł/ucznia + przewodnik 250 zł/grupę.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.

Wersja z Malborkiem
– grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 520 zł/os.

1 dzień Zbiórka grupy na dworcu PKP Opole Główne; przejazd pociągiem PKP Intercity do MALBORKA. Zostawienie bagaży w przechowalni i spacer na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego. Powrót na dworzec, przejazd do GDAŃSKA i program dalej jak w 1-szym dniu wycieczki.