phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


TRÓJMIASTO - 3 dni - pociągiem z „klasą”

3 dni
od 780

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM

1 dzień 
Zbiórka grupy na dworcu PKP Opole Główne. Przejazd pociągiem PKP Intercity do GDAŃSKA. Przejazd komunikacją miejską do miejsca noclegowego, zostawienie bagaży, zakwaterowanie. Przejazd do centrum i zwiedzanie miasta Gdańska w zasięgu XVII-wiecznych obwarowań: Brama Wyżynna, Brama Więzienne i katownia, Złota Brama, Targ Węglowy i Arsenał, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dom Uphagena, Dwór Artusa, Brama, Ulica i Bazylika Mariacka, Złota Kamienica, fontanna Neptuna, Brama Zielona, nadbrzeże Motławy i Żuraw. Powrót na obiadokolację i nocleg.

2 dzień 
Po śniadaniu przejazd do zespołu pocystersko-katedralnego w GDAŃSKU-OLIWIE – zwiedzanie katedry ze słynnymi organami (koncerty: godz. 10,11,12 i 13 a w czerwcu jeszcze o 14 i 15) oraz wspaniałego parku cysterskiego. Podczas pobytu w Oliwie zwiedzimy też wystawę etnograficzną Muzeum Narodowego w Gdańsku. Następnie przejazd do GDYNI, gdzie zobaczymy historyczny układ urbanistyczny miasta zaprojektowany w dwudziestoleciu międzywojennym a potem przejdziemy na skwer Kościuszki – przy którym cumują: statek-muzeum "Dar Pomorza" (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku) i okręt ORP "Błyskawica". Potem spacer do punktu widokowego, do portu jachtowego i pod Gdyńską Filharmonię, gdzie odbywają się festiwale filmowe. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie, zostawienie bagaży w przechowalni. Przejazd na Pole Bitwy na WESTERPLATTE – przejście pod pomnik i zwiedzanie dawnej placówki wojskowej z września 1939 r. Powrót autobusem do centrum i zwiedzanie Stoczni Gdańskiej, miejsca narodzin „Solidarności”. Podczas spaceru zobaczymy słynną bramę stoczni, pomnik poległych stoczniowców, niesamowity budynek Europejskiego Centrum Solidarności, kiosk z czasów PRL-u  i zwiedzimy Salę BHP, gdzie miał siedzibę Międzyzakładowy Komitet Strajkowy i gdzie podpisano tzw. Porozumienia Sierpniowe w dniu 31.08.1980 r. Następnie odbędziemy spacer obok Poczty Gdańskiej, kościoła św. Katarzyny, Ratusza Starego Miasta, Wielkiego Młyna na Główne Miasto. Obiad. Po południu odebranie bagaży i wyjazd pociągiem PKP w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych. (UWAGA! Można dłużej – dłuższy pobyt w Gdańsku i powrót pociągiem nocnym do Opola – przyjazd po 6.00 rano)

CENA dla ucznia od 780 PLN przy grupie 25 uczniów + 2 opiekunów gratis

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 2 noclegi

Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy. 

 

 NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:

TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od ceny przejazdu PKP.  

- dodatkowych ubezpieczeń

  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania.