phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


TRÓJMIASTO - 3 dni - pociągiem z „klasą”

3 dni
od 780

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM

1 dzień 
Zbiórka grupy na dworcu PKP Opole Główne. Przejazd pociągiem PKP Intercity do GDAŃSKA. Przejazd komunikacją miejską do miejsca noclegowego, zostawienie bagaży, zakwaterowanie. Przejazd do centrum i zwiedzanie miasta Gdańska w zasięgu XVII-wiecznych obwarowań: Brama Wyżynna, Brama Więzienne i katownia, Złota Brama, Targ Węglowy i Arsenał, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dom Uphagena, Dwór Artusa, Brama, Ulica i Bazylika Mariacka, Złota Kamienica, fontanna Neptuna, Brama Zielona, nadbrzeże Motławy i Żuraw. Powrót na obiadokolację i nocleg.

2 dzień 
Po śniadaniu przejazd do zespołu pocystersko-katedralnego w GDAŃSKU-OLIWIE – zwiedzanie katedry ze słynnymi organami (koncerty: godz. 10,11,12 i 13 a w czerwcu jeszcze o 14 i 15) oraz wspaniałego parku cysterskiego. Podczas pobytu w Oliwie zwiedzimy też wystawę etnograficzną Muzeum Narodowego w Gdańsku. Następnie przejazd do GDYNI, gdzie zobaczymy historyczny układ urbanistyczny miasta zaprojektowany w dwudziestoleciu międzywojennym a potem przejdziemy na skwer Kościuszki – przy którym cumują: statek-muzeum "Dar Pomorza" (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku) i okręt ORP "Błyskawica". Potem spacer do punktu widokowego, do portu jachtowego i pod Gdyńską Filharmonię, gdzie odbywają się festiwale filmowe. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie, zostawienie bagaży w przechowalni. Przejazd na Pole Bitwy na WESTERPLATTE – przejście pod pomnik i zwiedzanie dawnej placówki wojskowej z września 1939 r. Powrót autobusem do centrum i zwiedzanie Stoczni Gdańskiej, miejsca narodzin „Solidarności”. Podczas spaceru zobaczymy słynną bramę stoczni, pomnik poległych stoczniowców, niesamowity budynek Europejskiego Centrum Solidarności, kiosk z czasów PRL-u  i zwiedzimy Salę BHP, gdzie miał siedzibę Międzyzakładowy Komitet Strajkowy i gdzie podpisano tzw. Porozumienia Sierpniowe w dniu 31.08.1980 r. Następnie odbędziemy spacer obok Poczty Gdańskiej, kościoła św. Katarzyny, Ratusza Starego Miasta, Wielkiego Młyna na Główne Miasto. Obiad. Po południu odebranie bagaży i wyjazd pociągiem PKP w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych. (UWAGA! Można dłużej – dłuższy pobyt w Gdańsku i powrót pociągiem nocnym do Opola – przyjazd po 6.00 rano)

CENA dla ucznia od 780 PLN przy grupie 25 uczniów + 2 opiekunów gratis

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 2 noclegi

Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.

 

NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:

TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od ceny przejazdu PKP.  

- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN

- dodatkowych ubezpieczeń

  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 

  • Możliwość płatności za wyjazd za pomocą BONU TURYSTYCZNEGO. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc może być ograniczony, a ramowy program wycieczki zmodyfikowany.