phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Niemcy


Berlin - urocza i fascynująca stolica zjednoczonych Niemiec

2 dni
od 490

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Stolica zjednoczonych Niemiec wyrasta na jedno z najbardziej fascynujących miast Europy. Na pierwszy rzut oka jawi się jako gigantyczny, mało pociągający plac budowy, jednak obraz ten okazuje się fałszywy przy bliższym poznaniu. Wtedy to Berlin jest w stanie zauroczyć pełną rozmachu a zarazem przyjazną człowiekowi architekturą i urbanistyką, połączonymi z niezwykłym położeniem na brzegu dwóch rzek i kilku jezior oraz z wyraźnie wyczuwalną atmosferą otwartości, tolerancji, kosmopolityzmu i wielokulturowości.  

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do Berlina w godzinach południowych. Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych miasta rozpoczniemy od Aleksanderplatz - głównego placu dawnego Berlina, nazwanego tak na cześć cara Rosji Aleksandra. Mijając liczącą sobie 362 m wieżę telewizyjną docieramy do Nikolaiviertel, ulubionego miejsca spacerów berlińczyków i turystów. Dzielnica swym wyglądem stanowi reminiscencję świetności przedwojennego centrum Berlina. Następnie Pergamonmuseum, kolejnym punktem zwiedzania będzie aleja Unter den Linden - szeroki bulwar "Pod Lipami", żywy zapis dynastii Hohenzollernów, zabudowany monumentalnymi klasycystycznymi budowlami. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Berlina. Znajdziemy się pod Bramą Brandenburską, która do niedawna stanowiła symboliczne wrota oddzielające Berlin Wschodni od Zachodniego, współcześnie znajduje się w samym centrum miasta. Udamy się pod Reichstag - siedzibę parlamentu niemieckiego, by przejść na Potsdamer Platz. Będziemy podziwiać Europa Center - znane z nowoczesnych rzeźb, z których najbardziej intryguje 13 metrowy "szklany zegar upływającego czasu". Zobaczymy również Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedaechtniskirche. Spacerem po promenadzie Kurfuerstendamm zakończymy zwiedzanie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 490 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 590 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu lub ośrodku turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 50 EUR.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.