phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Warszawa - najmilsze z miast

3 dni
od 390

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Warszawa, to przede wszystkim ośrodek wielkomiejski, gdzie wciąż coś się dzieje i zmienia, a życie toczy się na wysokich obrotach. Nie brak tu zabytków, pieczołowicie odtworzonych po wojennych zniszczeniach i choć pod tym względem stolica nie może równać się z Krakowem czy Gdańskiem, turysta znajdzie tu urocze zaułki, cenne kościoły i pałace, a także ogromną liczbę muzeów, galerii, kin i teatrów. 

Ramowy program wycieczki:

1 dzień 
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przyjazd do WARSZAWY w godzinach południowychWizyta na Powązkach – aleja zasłużonych, kwatera Szarych Szeregów; pomnik Katastrofy Smoleńskiej. Przejście pod Plac Zamkowy i zwiedzanie Zamku KrólewskiegoSpacer po mieście: katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta i Syrenka, mury obronne i Barbakan, Nowe Miasto, Pomnik Powstańców Warszawy, Sąd Najwyższy, pomnik Małego Powstańca, Kolumna Zygmunta, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 
Śniadanie. Przejazd do WARSZAWY na Woronicza 17 i wizyta w Telewizji Polskiej. Podczas przejazdu autokarem  zobaczymy m.in. stadion Legii, dzielnicę ambasad, budynek Sejmu RP, plac 3 Krzyży, siedzibę rządu przy Alejach Ujazdowskich. Następnie spacer od ronda De Gaulla - Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego (dziedziniec z wystawą czołgów, samolotów, helikopterów i innego uzbrojenia), ulica Nowy Świat, cukiernia Blikle, pomnik M. Kopernika, kościół Św. Krzyża z sercem Chopina i Reymonta, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik lub zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg

3 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do WILANOWA – zwiedzanie jednego z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Powrót autokarem do Centrum. Przyjemny spacer po Łazienkach od Belwederu, obok pomnika Chopina i Oranżerii do Pałacu Na Wodzie umilą nam prawdopodobnie sympatyczne wiewiórki i dostojne pawie. Wizyta w ŚRÓDMIEŚCIU – Ulica Marszałkowska, wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzanie Złotych Tarasów. Na pożegnanie stolicy przejazd obok najwyższych wieżowców w Polsce: Warsaw Trade Center i Warsaw Spire , Q22, Złota 44, hotele Mariott i InterContinental, Rondo1. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 390 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 490 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 80 zł/ucznia i obejmuje: Zamek Królewski - zwiedzanie ze słuchawkami, wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego lub Centrum Nauki Kopernik, pałac w Wilanowie, wejście na Stadion Narodowy, przejazd metrem, zwiedzanie Telewizji oraz wjazd na taras widokowy PKiN.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.