phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Szlak Piastowski - Wielkopolska – archeologia, historia i jeziora

3 dni
od 370

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Poznań - stolica Wielkopolski, regionu, w którym powstawały zalążki Państwa Polskiego, a zarazem centrum silnego obszaru gospodarczego. Wycieczka po regionie Wielkopolski nie powinna ominąć Biskupina, słynnego z osady sprzed 2700 lat oraz Gniezna - pierwszej historycznej stolicy Polski.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień 
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Poznania i zwiedzanie stolicy Wielkopolski: Targi Poznańskie, Teatr Wielki, ulica Św. Marcin, Uniwersytet A. Mickiewicza, Pomnik Poznańskiego Czerwca, Zamek Cesarski, Biblioteka Raczyńskich, hotel Bazar, Makieta Dawnego Poznania (miniaturowy Poznań w skali 1:150 - na 50 m² powierzchni wzbogacony pokazem światła, dźwięku, efektów specjalnych i komentarzem historycznym tworzy niezapomniane 27 minutowe widowisko), następnie Zamek Królewski, Muzeum Archeologiczne, Stary Rynek, Ratusz i słynne Koziołki. Spacer na Ostrów Tumski – Katedra oraz podziemia. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie BISKUPINA - najbardziej znanego w Europie Środkowej rezerwatu archeologicznego. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Zwiedzanie muzeum, terenu wykopalisk i licznych rekonstrukcji dawnych osiedli. Uzupełnieniem atrakcji w tym dniu będzie przejazd uroczą kolejką wąskotorową na widokowej trasie Pojezierzem Pałuckim. Powrót na obiadokolację i nocleg

3 dzień 
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do GNIEZNA. Zwiedzanie pierwszej stolicy Polski: Katedra z grobem ś. Wojciecha, patrona Polski z podziemiami i wieżą widokową; Drzwi Gnieźnieńskie; Muzeum Diecezjalne. Przejście obok jez. Jelonek do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zajmuje się ono głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza oraz historią Gniezna i regionu, posiada zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne; organizuje wystawy prezentujące zabytki od pradziejów, poprzez średniowiecze i czasy nowożytne, aż po współczesność. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 370 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 470 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 70 zł/ucznia i obejmuje: wstęp do Makiety Dawnego Poznania i katedry na Ostrowie Tumskim wraz z podziemiami, zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Katedry Gnieźnieńskiej-wnętrze, podziemia, Drzwi Gnieźnieńskie, Muzeum Katedralne oraz wejście na wieżę widokową.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd kolejką, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.