phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły Polska


Toruń - Trójmiasto - Malbork - zielona szkoła. Lekcja historii o smaku toruńskich pierników

5 dni
od 819

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM

1 dzień 
Wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do Torunia – miasta piernika: Rynek z ratuszem, Dwór Artusa, mury obronne z Krzywą Wieżą, dawne spichlerze, Muzeum Toruńskiego Piernika, zamek krzyżacki, katedra świętojańska. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień 
Po śniadaniu przejazd do Gdańska, spacer wzdłuż Drogi Królewskiej przy której znajduje się większość obiektów zabytkowych: Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dwór Artusa, Złota Kamienica, fontanna Neptuna, Brama Zielona, nadbrzeże Motławy i Żuraw, Bazylika Mariacka. Rejs statkiem na półwysep Westerplatte, przejście pod pomnik i zwiedzanie dawnej placówki wojskowej. Przejazd obok stadionu Energa Gdańsk oraz falowców, najdłuższych budynków w Polsce. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień 
Po śniadaniu zwiedzanie Sopotu - uzdrowiskowego kurortu nad Bałtykiem:„Monciak” - ekskluzywny deptak, Krzywy Dom, sopockie molo – najdłuższe w Europie, zbudowane z drewna. Przejazd do Gdyni: Centrum Nauki EKSPERYMENT, Skwer Kościuszki,  molo, "Dar Młodzieży", "Dar Pomorza", niszczyciel ORP" Błyskawica", Akwarium Gdyńskie. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu rejs statkiem przez Zatokę Gdańską na Hel, słynący z bogatej roślinności, pięknych wydm oraz dużej ilości dni słonecznych w roku. Spacer po urokliwym miasteczku rybaków i wizyta w fokarium. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień 
Po śniadaniu przejazd do
Malborka, zwiedzanie największej gotyckiej twierdzy w Europie, stolicy Zakonu Krzyżackiego, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy kamień przypomina tu o fascynującej historii chwały i upadku Zakonu Krzyżackiego. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

CENA od 819 PLN/os.
Grupa 44 uczniów + 3 opiekunów i 1 kierownik gratis
Mniejsze grupy – kalkulacja na zapytanie

ŚWIADCZENIA

Zakwaterowanie: 4 noclegi

Wyżywienie: 4 śniadania, 1 obiad, 4 obiadokolacje

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji.

Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.


NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

  • Cena wycieczki nie zawiera TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus, pociąg). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.
  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania.