phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły Polska


Kotlina Kłodzka aktywnie - gra terenowa, spływ pontonami, eksploracja jaskini...

5 dni
od 650

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Kotlinę Kłodzką otaczają zewsząd pasma Sudetów, stanowiąc naturalną przegrodę, która oddziela ją od reszty świata i tworzy pewnego rodzaju enklawę. Przez wieki więc życie toczyło się tu jakby oddzielnym torem. Od XV do XVII wieku istniało autonomiczne Hrabstwo Kłodzkie, a nazwa ta, używana powszechnie do 1945 roku dziś znów powraca. Oprócz Kłodzka - stolicy regionu na odwagę odwiedzających zasługuje wiele innych miejsc i obiektów. Zapraszamy zatem na wyprawę szlakiem tych atrakcji, wśród których odwiedzicie m.in. Twierdzę Kłodzką, skalny labirynt w Górach Stołowych.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie miasta: most gotycki, Stare Miasto z ratuszem, katedra Wniebowzięcia NMP, twierdza. Przejście atrakcyjną i tajemniczą Podziemną Trasą Turystyczną. Następnie przejazd do Polanicy Zdroju. Spacer po centrum miasta i Parku Zdrojowym. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka powitalna, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wyjazd w Góry Stołowe. Spacer szlakiem turystycznym do rezerwatu Błędne Skały. Przejście skalnym labiryntem pełnym tajemniczych i wąskich przejść. Powrót do autobusu i przejazd do Czermnej. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek a następnie wizyta w Na Szlaku Ginących Zawodów. Zwiedzanie gospodarstwa. Przejazd do centrum Kudowy Zdroju. Spacer po parku zdrojowym. Powrót na obiadokolację. Wieczorna gra terenowa. Nocleg

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Wambierzyc. Zwiedzanie sanktuarium NMP, drogi krzyżowej i słynnej Ruchomej Szopki. Przejazd drogą 100-tu Zakrętów do Karłowa. Wycieczka na szczyt Szczelińca Wielkiego i przejście trasą wśród malowniczych form skalnych w Parku Narodowym Gór Stołowych Powrót do ośrodka, obiadokolacja. Przejazd na wieczorne zwiedzanie Dusznik Zdroju i uczestnictwo w pokazie Kolorowej Fontanny w parku zdrojowym. Późny powrót na nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd w Góry Złote. Spacer szlakiem turystycznym do Jaskini Radochowskiej. Eksploracja jaskini w kaskach, z latarkami razem z grotołazami - kilka wąskich przejść, wiele ciekawych sal i komór. Powrót do parkingu i przejazd do Międzygórza. Wędrówka do wodospadu Wilczki a następnie do schroniska na górze Iglicznej. Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej i podziwianie widoków na Kotlinę Kłodzką. Powrót na obiadokolację. Dyskoteka pożegnalna. Nocleg

5 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Barda Śląskiego. Uczestnictwo w kilkugodzinnym raftingu (spływ pontonami) na malowniczym przełomie Nysy Kłodzkiej. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego i krótka wizyta pod zamkiem Księżnej Marianny Orańskiej. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Zielona szkoła autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 650 zł/os.

Zielona szkoła klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 750 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu

- wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota za bilety wstępu to 90 zł/ucznia i zawiera: wstęp do Jaskini Radochowskiej, zobaczenie ruchomej szopki w Wambierzycach, przejście Podziemną Trasą Turystyczną w Kłodzku, bilet do kaplicy Czaszek, dwukrotny wstęp z przewodnikiem na teren Parku Narodowego Gór Stołowych, wizyta na Szlaku Ginących Zawodów w Czermnej, rafting po Nysie Kłodzkiej.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zajęcia specjalistyczne, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.


Przykładowe cele edukacyjne zielonej szkoły w Kotlinie Kłodzkiej:


1. Charakterystyka walorów krajobrazowych środowiska przyrodniczego Gór Stołowych, Gór Bardzkich i Gór Orlickich - różnice i podobieństwa.
2. Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój jako uzdrowiska.
3. Konsekwencje dewastacji środowiska Kotliny Kłodzkiej w wyniku powodzi w okresie lata 1997 i 1998 roku.
4. Parki narodowe najefektywniejszą formą ochrony środowiska przyrodniczego - przykład Stołowogórskiego Parku Narodowego.
5. Różnice w formach ochrony prawnej w zależności od rodzaju parku.