phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły Polska


Międzyzdroje - Molo i Promenada Gwiazd, rejs po Bałtyku, latarnia morska, tajemnicze zamki i podziemia

5 dni
od 690

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Międzyzdroje - miasto położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Czyste wody Zatoki Pomorskiej, odpowiedni leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękny krajobraz są atrakcją dla tysięcy ludzi przybywających każdego roku. Piękna architektura przy promenadzie, 300-metrowe molo i port podtrzymujący tradycję rybaków (w XIII wieku była to osada rybacka) są niezaprzeczalną atrakcją dla turystów.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przyjazd do Międzyzdrojów w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w ośrodku. Zapoznanie się z okolicą, spacer na plażę. Obiadokolacja. Wieczorna dyskoteka powitalna. Nocleg

2 dzień Śniadanie, wyjście na zwiedzanie miasta: aleja gwiazd, Muzeum Figur Woskowych (10 zł/os.), rejs statkiem po Bałtyku (ok. 25 zł/os.), obiadokolacja, nocleg

3 dzień Śniadanie, całodniowa wycieczka do Świnoujścia – Fort Gerharda, latarnia morska, prom, park zdrojowy, promenada, falochron.

Koszty dodatkowe:
Usługa przewodnicka: 300 zł/grupę
Bilety wstępu na osobę: Fort Gerharda 10 zł, Fort Gerharda i Podziemne Miasto 17 zł, latarnia 4 zł
Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg

4 dzień Śniadanie, wycieczka autokarem i pieszo do Wolińskiego Parku Narodowego – zagroda żubrów (5zł/os.), klif Kawcza Góra, Muzeum Wolińskiego PN (5 zł/os.). Zajęcia edukacyjne WPN – oferta http://www.wolinpn.pl/index.php?page=10&artykul=148. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg

5 dzień Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze  wizyta w Szczecinie, spacer po mieście np.: Zamek Książąt Pomorskich, spacer Wałami Chrobrego, przy których cumują najpiękniejsze statki zawijające do szczecińskiego portu, rynek, Katedra Świętego Jakuba, spacer szczecińską podziemną trasą turystyczną.

Koszty dodatkowe:
Usługa przewodnicka: 300 zł/grupę
Bilety wstępu na osobę: Zamek Książąt Pomorskich 2 zł,  podziemna trasa od 11zł do 23 zł w zależności od wybranej opcji. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Zielona szkoła autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 690 zł/os.

Zielona szkoła klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 890 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 4 noclegi w ośrodku turystycznym

- wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Podane ceny wyjazdu nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodników. Orientacyjne kwoty podane są przy poszczególnych atrakcjach.

 • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach.

 • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

  Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

 • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.

 • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.

Przykładowe cele edukacyjne zielonej szkoły w Międzyzdrojach:

 1. Terapia klimatyczna, zapewnienie dzieciom wypoczynku w zdrowym klimacie wybrzeża, w strefie bezpośredniego oddziaływania jodu i soli.
 2. Podnoszenie sprawności fizycznej uczniów poprzez gry i zabawy integracyjne.
 3. Kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na łonie natury.
 4. Kształtowanie samodzielności, zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc.
 5. Poznanie charakterystycznych cech fauny, flory nadmorskiej, uwrażliwianie na piękno krajobrazu.
 6. Wpływ środowiska na człowieka, ochrona przyrody, zwierząt i roślin - zasady zachowania się w miejscach chronionych.