phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły Włochy


Cesenatico - Werona - Wenecja: zwiedzanie i wypoczynek we włoskich plenerach

8 dni
od 1200

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień Wyjazd z Polski (godzina i miejsce od ustalenia). Bezpośredni przejazd do Włoch. 

2 dzień W godzinach rannych przyjazd do Werony. Zwiedzanie rozpoczniemy od zamku Castelvechio. Zobaczymy Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny oraz Bramę Borsarich. Przejdziemy na główny plac miasta Piazza Bra, gdzie odwiedzimy słynny rzymski amfiteatr z I wieku. Następnie przejdziemy do Piazza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się wieża Torre dei Lamberti. Będziemy również podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere. Odwiedzimy także dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd do Cesenatico. Zakwaterowanie. Obiad. Spacer po okolicy. Atrakcją miasteczka Cesenatico jest „Pływające Muzeum Marynarki", otwarte i dostępne w dzień i w nocy, bez konieczności zakupu biletu. Muzeum gości typowe łodzie żaglowe (restaurowane i przywrócone do użytku), stosowane do połowu i handlu morskiego na niskich i wysokich wodach Adriatyku. Kolacja. Nocleg. 

3 dzień – 6 dzień Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. W trakcie pobytu 3 posiłki dziennie. Zajęcia własne, możliwość skorzystania z programu fakultatywnego.

Oferta wycieczek fakultatywnych (przy wyjeździe kompletnej grupy):

 1. Rzym - całodzienna wycieczka autokarowa, cena 200 zł/os. plus ew. bilety wstępu. Zwiedzanie miasta m.in. Bazylika i plac św. Piotra, nawiedzenie grobu Jana Pawła II, Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek", Zamek Św. Anioła, Plac i Schody Hiszpańskie oraz najsłynniejsza fontanna świata - Fontanna di Trevi. 
 2. San Marino - gratis - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki San Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. 
 3. Park Italia w Miniaturze, cena 30 zł /os. plus bilet wstępu ok. 16 EUR/os. W ciągu kilku godzin można obejrzeć ok. 270 atrakcji architektonicznych i krajobrazowych Włoch, odtworzonych wiernie w pomniejszeniu. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji, m.in. wycieczka gondolą po Wenecji oraz bardzo realistyczny wybuch wulkanu Etna. 
 4. Wycieczka do Asyżu, cena 80 zł/os. Zwiedzanie Bazyliki S. Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób św. Franciszka oraz będziemy podziwiali m.in. cykl 28 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zwiedzimy Kościół św. Klary.

7 dzień  Śniadanie. Wykwaterowanie z ośrodka. Przyjazd do Wenecji - rejs łodzią po Lagunie Weneckiej (ok. 10 EUR). Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień W godzinach popołudniowych powrót do Polski.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 1.200 zł/os. (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z klimatyzacją, cafe barem, DVD, toaletą

- zakwaterowanie: Kompleks Międzynarodowego Młodzieżowego Ośrodka Wypoczynkowego w Cesenatico, składa się z trzech budynków La Perla, Bellelli oraz Blu Mare. Plaża znajduje się w zależności od miejsca zakwaterowania od 100 do 300 m. 5 noclegów w pokojach 3, 4 i 5-osobowych z łazienkami. Na terenie ośrodka znajdują się: profesjonalne boisko do koszykówki, cztery boiska do siatkówki plażowej i kometki, boisko do piłki nożnej, siłownia, świetlica, stoły do tenisa. Kompleks otoczony jest ogrodem o pow. 10.000 m2, z których 4.000 m2 to piaszczysta plaża lub Ośrodek Euro Camp Cesenatico (https://www.eurocamp.it). 5 noclegów w pokojach 3, 4 i 5-osobowych z łazienkami. Możliwość korzystania z bogatej infrastruktury obiektu

- wyżywienie - podczas pobytu w ośrodku: 3 razy dziennie (pierwszy posiłek obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu)

- ubezpieczenie NNW i KL w firmie Signal Iduna S.A.

- opieka pilota biura                    


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, parków rozrywki, usług miejscowych przewodników, łodzi w Wenecji. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 10 EUR/os. (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody). Opłata klimatyczna 0,50 EUR/os/noc (płatna na miejscu). Uczestnicy wyjazdu powinni zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty. 

 • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach.
 • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

  Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN