phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły, Wycieczki szkolne Włochy


Włochy - 7 dni - Cesenatico - Padwa - Rzym - San Marino - Wenecja (wypoczynek i zwiedzanie)

7 dni
od 980

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM


1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Bezpośredni przejazd do Włoch. 

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do PADWY. Spacer po mieście m.in.: Plac Prato della Valle, Bazylika Św. Antoniego, pomnik Gattamelaty, Grób Antenora, Uniwersytet, Palazzo Della Ragione, Cafe Pedrocchi, Piazza delle Erbe i Piazza della Frutta. Przejazd do Cesenatico. Zakwaterowanie. Obiad. Spacer po okolicy. Atrakcją miasteczka Cesenatico jest „Pływające Muzeum Marynarki", otwarte i dostępne w dzień i w nocy, bez konieczności zakupu biletu. Muzeum gości typowe łodzie żaglowe (restaurowane i przywrócone do użytku), stosowane do połowu i handlu morskiego na niskich i wysokich wodach Adriatyku. Kolacja. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. W trakcie obiad i kolacja. Nocleg

4 dzień
Wycieczka do Rzymu (wyjazd około północy, lunch pakiety zamiast śniadania i obiadu). W programie zwiedzanie Watykanu (Plac oraz Bazylika Św. Piotra) oraz Rzymu obejmujące m.in.: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót na kolację i nocleg

5 dzień
Wypoczynek nad morzem. Po obiedzie wycieczka do San Marino - zwiedzanie najstarszej na świecie republiki oraz zakupy. Powrót na kolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z ośrodka. Przyjazd do Wenecji - rejs łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. Wyjazd w drogę powrotną do Polski

7 dzień
W godzinach popołudniowych powrót do Polski

CENA dla ucznia od 980 PLN
Grupa 44 uczniów + 3 opiekunów i 1 kierownik gratis
Mniejsze grupy – kalkulacja na zapytanie

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 4 noclegi w pokojach wieloosobowych z łazienkami. Kompleks Międzynarodowego Młodzieżowego Ośrodka Wypoczynkowego w Cesenatico, składa się z trzech budynków La Perla, Bellelli oraz Blu Mare. Plaża znajduje się w zależności od miejsca zakwaterowania od 100 do 300 m. Na terenie ośrodka znajdują się: boisko do koszykówki, cztery boiska do siatkówki plażowej i kometki, boisko do piłki nożnej lub Ośrodek Euro Camp Cesenatico (https://www.eurocamp.it). 

Wyżywienie: podczas pobytu w ośrodku: 3 razy dziennie (pierwszy posiłek obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu)

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy. 

NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, przejazdy komunikacją miejską, wjazdy do miast, Tour Guide. Koszt – ok. 40 EUR. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku ze zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce

- dodatkowych ubezpieczeń

  • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach. 

  • Informacje praktyczne: w zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży oraz podczas zwiedzania możliwe dodatkowe przerwy na posiłki koszt ok. 15-20 EUR. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 10 EUR/os. (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody). Opłata klimatyczna 0,50 EUR/os/noc (płatna na miejscu). Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania.