phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły, Wycieczki szkolne Włochy


Śladami Leonarda da Vinci: Wenecja – Cesenatico - Florencja – Vinci – Mediolan

6 dni
od 1200

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM IMPREZY


1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce od ustalenia). Bezpośredni przejazd do Włoch. 

2 dzień
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzimy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanilę - dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. Po drodze miniemy Teatro La Fenice. Przejazd do Cesenatico znanego z powodu kanału portowego „Porto Canale" zaprojektowanego przez Leonardo Da Vinci. Atrakcją miasteczka Cesenatico jest „Pływające Muzeum Marynarki", otwarte i dostępne w dzień i w nocy, bez konieczności zakupu biletu. Muzeum gości typowe łodzie żaglowe (restaurowane i przywrócone do użytku), stosowane do połowu i handlu morskiego na niskich i wysokich wodach Adriatyku. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Florencji - kolebki renesansu. Zwiedzanie centrum miasta rozpoczniemy od Kościoła Santa Croce - św. Krzyża - miejsca pochowku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół  Florencji, gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Wizyta w Muzeum Leonarda da Vinci, w którym znajduje się sporo eksponatów poświęconych geniuszowi Leonarda. Modele jego dzieł uzmysłowiają jak bardzo ten człowiek wyprzedzał swoją epokę. Zobaczymy, że jego pomysły udało się urzeczywistnić i z wielu sami korzystamy nawet o tym nie wiedząc! Będziemy również podziwiali stojące tuż przy katedrze: Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Vinci – zobaczenie miejsca urodzenia Leonardo da Vinci. Największą atrakcją miasta jest muzeum Leonarda da Vinci (Museo Leonardiano), mieszczące się w Palazzina Uzielli i Castello dei Conti Guidi, odrestaurowanej twierdzy pochodzącej z XI wieku. Muzeum koncentruje się na działalności Leonarda da Vinci jako wynalazcy, budowniczego, inżyniera; prezentuje modele wykonane przez współczesnych rzemieślników według projektów Leonarda, a także jego rysunki, notatki i szkice. Obok Museo Leonardiana w Vinci działa też Biblioteca Leonardiana - centrum dokumentacji i główny we Włoszech ośrodek badawczy poświęcony twórczości Leonarda da Vinci. Założony w 1928 roku, przez długi czas mieścił się w Castello dei Conti Guidi; w 1983 został przeniesiony do nowej siedziby. Ok. 3 km na północny wschód od centrum Vinci (ok. 2 km od Museo Leonardiano) stoi Casa di Leonardo - dom na farmie w Anchiano, uważany (choć wielu badaczy podaje to w wątpliwość) za dom, w którym 15 kwietnia 1452 roku urodził się Leonardo da Vinci. Można się tam wybrać nawet spacerem, należy jednak mieć na uwadze, że sam budynek nie jest szczególnie interesujący, zaś we wnętrzu można zobaczyć tylko kilka reprodukcji rysunków Leonarda. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie rozpoczniemy od późnogotyckiej Katedry Narodzin Św. Marii ufundowanej przez ród Vischontich, pod którego władzą znajdowało się miasto. Członkowie tej rodziny wznieśli także silnie ufortyfikowany Castello, który za panowania ich następców, Sforzów, został rozbudowany, stając się jednym z najbardziej luksusowych dworów renesansu. W trakcie pobytu w Mediolanie zobaczymy również Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy nim gmach najsłynniejszej sceny operowej - Teatro alla Scala oraz elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela II. W przypadku uzyskania rezerwacji istnieje możliwość zobaczenia obrazu Leonarda da Vinci pt. „Ostatnia wieczerza”, który można oglądać w Kościele Najświętszej Marii Panny Łaskawej (Santa Maria delle Grazie), mieszczącym się na placu o tej samej nazwie. Wstęp do kościoła jest bezpłatny, za obejrzenie obrazu trzeba zapłacić. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny do Polski.

6 dzień
Powrót do kraju.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1.200 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.         

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 40 EUR. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 10 EUR/os. (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody). Opłata klimatyczna 0,50 EUR/os/noc (płatna na miejscu). 
  • W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Cena posiłku w trakcie zwiedzania ok. 12 EUR. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo: ok. 2 - 3 EUR/os.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.