phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły Polska


Dźwirzyno - zwiedzanie i aktywny wypoczynek w nadmorskich plenerach

5 dni
od 690

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Dźwirzyno to bardzo popularne kąpielisko na Wybrzeżu Koszalińskim, położone zaledwie 12 km od Kołobrzegu. Znane jest z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. W tutejszym powietrzu unosi się korzystny dla zdrowia aerozol morski, zawierający cząsteczki soli i jodu. Tak atrakcyjna lokalizacja pod względem krajoznawczym i przyrodniczym oraz bogaty program gwarantują ciekawe spędzenie kilku dni w towarzystwie rówieśników.  

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przyjazd do Dźwirzyna w godzinach popołudniowych. Obiad. Zakwaterowanie w ośrodku. Zapoznanie się z okolicą, spacer na plażę. Kolacja, dyskoteka powitalna, nocleg

2 dzień Śniadanie, wycieczka do Kołobrzegu (bilety wstępu płatne dodatkowo – orientacyjne ceny: Latarnia Morska 6 zł, Muzeum Oręża Polskiego 12 zł, Piracka Przygoda 20 zł). Powrót do ośrodka na obiad. Po obiedzie zajęcia plastyczne i sportowo-rekreacyjne na terenie ośrodka lub pozostanie w Kołobrzegu i realizacja wybranego programu fakultatywnego: Paintball (koszt ok. 100 zł/os.) lub Rafting (koszt ok. 100 zł/os.). Kolacja, nocleg

3 dzień Śniadanie, zajęcia sportowe i rekreacyjne na plaży oraz na terenie ośrodka. Obiad. Dla chętnych wycieczka rowerowa po okolicy malowniczo położoną ścieżką rowerową lub wyjazd fakultatywny do parku linowego w Kołobrzegu (koszt ok. 80 zł). Kolacja, nocleg

4 dzień Śniadanie, pobranie prowiantu zamiast obiadu, wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego i Międzyzdrojów (bilety wstępu płatne dodatkowo: Muzeum Przyrodnicze WPN i Zagroda Pokazowa Żubrów 5 zł, Muzeum Figur Woskowych 10 zł). Kolacja, dyskoteka pożegnalna, nocleg

5 dzień Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze  przyjazd  do  Międzyrzecza.  Zwiedzanie  Międzyrzeckiego  Rejonu  Umocnionego (trasa krótka 20 zł/os.) -  unikatowego  na  skalę  europejską potężnego  systemu  podziemnych  korytarzy;  to wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Zielona szkoła autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 690 zł/os.

Zielona szkoła klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 890 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 4 noclegi w ośrodku turystycznym w Dźwirzynie, planowany OW "Komandor" usytuowany w sosnowym lesie, zaledwie 100 metrów od morza. Pokoje 3, 4 osobowe z łazienkami. Na terenie ośrodka: boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, salki telewizyjne, tenis stołowy, biblioteka, plac zabaw dla dzieci, sala dyskotekowa i świetlice, zadaszony taras, bezpłatne WiFi przy recepcji obiektu. Teren obiektu jest ogrodzony i bezpieczny, z dużą ilością zieleni.

- wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiady i 4 kolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Podane ceny wyjazdu nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodników. Orientacyjne kwoty podane są przy poszczególnych atrakcjach.

 • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach.

 • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

  Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

 • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.

 • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.

Przykładowe cele edukacyjne zielonej szkoły w Dźwirzynie:

 1. Terapia klimatyczna, zapewnienie dzieciom wypoczynku w zdrowym klimacie wybrzeża, w strefie bezpośredniego oddziaływania jodu i soli.
 2. Podnoszenie sprawności fizycznej uczniów poprzez gry i zabawy integracyjne.
 3. Kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na łonie natury.
 4. Kształtowanie samodzielności, zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc.
 5. Poznanie charakterystycznych cech fauny, flory nadmorskiej, uwrażliwianie na piękno krajobrazu.
 6. Wpływ środowiska na człowieka, ochrona przyrody, zwierząt i roślin - zasady zachowania się w miejscach chronionych.