phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły Polska


Kraków - Wioski Świata - Kopalnia Soli w Bochni - nocleg pod ziemią - Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku

5 dni
od 790

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

BOCHNIA – Kopalnia Soli w Bochni jest według naukowców z Instytutu Turystyki w Krakowie najstarszym, nieprzerwanie czynnym zakładem przemysłowym w Europie. Przed jej powstaniem funkcjonowały jedynie 4 głębinowe kopalnie soli znajdujące się w Alpach Austriackich. Są one jednak od dawna nieczynne. Górnicy bocheńscy w ostatnich 20 latach w dużym stopniu przystosowali wyrobiska kopalni do obsługi ruchu turystycznego. W 1995 roku władze kopalni zadecydowały o utworzeniu Uzdrowiska Kopalnia Soli Bochnia. Dopełnieniem wycieczki będzie wizyta w Krakowie oraz w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Krakowa. Wizyta w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Zobacz, dotknij, poczuj! – Interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Można tu zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Jest okazja, by poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy. Czas trwania: 1 godz. Koszt 12 zł/os. Oprócz zwiedzania park zaprasza na warsztaty o różnej tematyce, np. Na tropie papuaskich skarbów, W peruwiańskiej szkole, Dzień z życia w Afryce, Wśród Indian Ameryki Północnej, Magiczna Mongolia, Arktyczna przygoda, Misyjne opowieści. Czas trwania: 1,5 godz. Koszt 15 zł/os. Bilet łączony 25 zł/os. Przejazd do centrum miasta i spacer: okno Papieskie, Collegium Maius, Piwnica pod Baranami, Rynek Główny – szlak turystyczny po podziemiach, Kościół Mariacki, Wieża i ulica Floriańska, Barbakan, Teatr Słowackiego, Planty. Każdego dnia w południe cała Polska słyszy transmitowany na żywo hejnał z 81-metrowej wieży Hejnalicy kościoła Mariackiego. Nad Krakowem dźwięki trąbki rozlegają się co godzinę (dodatkowo płatny przewodnik po Krakowie 300 zł/grupę/4 godz.). Przejazd na zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wyjazd na dalsze zwiedzania Krakowa. W programie: Zamek Królewski na Wawelu: zwiedzanie Katedry z Grobami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta, Krypty Wieszczów i Muzeum Katedralnego, Smocza Jama. Wizyta w Manufakturze Cukierków CiuCiu. Opcja 1. Pokaz produkcji, degustacja ciepłego cukierka oraz 60 g paczka cukierków dla każdego uczestnika. Koszt: 7zł/dziecko. Czas trwania pokazu – 20-40 minut w zależności od stopnia trudności wykonywanego wzoru w cukierku. Opcja 2. Pokaz produkcji, degustacja ciepłego cukierka oraz warsztaty karmelarskie. Każdy uczestnik wykonuje własnoręcznie lizaka. Warsztaty zakończone są wręczeniem Certyfikatów Młodego Karmelarza. Wykonane słodycze dzieci zabierają ze sobą do domu oraz dodatkowo każdy otrzymuje 60 g paczuszkę cukierków. Koszt Warsztatów wraz ze słodyczami – 20 zł/dziecko. Czas trwania pokazu i warsztatów – uzależniony od liczby uczestników ( maks. 25 osób). W przypadku większej liczby uczestników grupa jest dzielona na mniejsze. Grupa 25 osobowa powinna zarezerwować sobie min. 1 godzinę na pobyt. Koszt Certyfikatu (opcjonalnie) – 5 zł/dziecko lub wizyta w Centrum Nauki i Zabawy klockami LEGO. Koszt 25 zł/os. Projekty edukacyjne składają się z 3 pół godzinnych modułów zajęciowych: prelekcja – interaktywny pokaz, podczas którego dzieci zdobywają i utrwalają wiedzę, warsztaty – tworzenie konstrukcji z klocków LEGO w małych zespołach; budując w grupach dzieci uczą się współpracy i ćwiczą umiejętności podejmowania działań; rozwijają zainteresowania techniczne oraz zdolności konstrukcyjne, zabawa – działania w interaktywnej strefie edukacyjno-rozrywkowej. Zarówno prelekcje jak i warsztaty są dostosowane do wieku i umiejętności dzieci. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Bochni. W programie gra integracyjna „Przygoda w Solnych Górach”. Proponujemy udział w zajęciach wzorowanych na dawnych pracach górniczych. Aby pokonać trasę i zdobyć punkty gwarantujące zwycięstwo trzeba nie tylko wykazać się sprawnością i sprytem ale również umieć współpracować i wyciągać pomocną dłoń. Koszt 43 zł/os. W programie także przeprawa łodziami w kopalni w Bochni na odcinku 120 m. Koszt 18 zł/os. Zakwaterowanie w kopalni. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w jedynym tego typu miejscu w Polsce - spędzą noc pod ziemią, w specjalnie do tego celu przygotowanej komorze. Zwiedzą również podziemną trasę turystyczną. Na uczestników czeka także projekcja filmu w podziemnym kinie, podziemna dyskoteka, 140 metrowa zjeżdżalnia, boisko sportowe (21x11m.), a także restauracja i kawiarnia. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Program na miejscu. Do wyboru następujące atrakcje:

1.WIELKA WYPRAWA SOLNYM SZLAKIEM. Zapraszamy na niepowtarzalną podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportując sól zwaną wówczas białym złotem.  Poznaj fascynującą historię i przeżyj pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Odkryj tajemnice dawnych rzemiosł, znajdź właściwą drogę w labiryncie podziemnych korytarzy, rozwikłaj zagadkę Zbója Szyca, przekonaj się co znaczy współdziałanie i poznaj jego siłę przygotowując dalekomorską wyprawę. Te i wiele innych zadań czeka na uczestników tej wyjątkowej przygody. Na zakończenie zwycięska drużyna otrzyma nagrodę a wszyscy uczestnicy zajęć rodzinną tematyczną grę planszową. Czas trwania: ok. 3 godziny. Cena 25 zł/os.

2. TAJEMNICE ŚWIATA PRZYRODY. Tajemniczy świat przyrody na wyciągnięcie ręki. Zobacz z bliska niesamowity świat owadów, nie zgub tropu, kiedy będziesz podążać śladem zwierząt, rozwiąż quiz w mini zoo, a w stadninie naucz się podstawowych zasad jazdy konnej. Przekonaj się sam, jak ciekawe i zaskakujące może być królestwo zwierząt. Wspólnie z nami przeżyj niezwykłą i pełną wyzwań przygodę. Czas trwania: ok. 3 godziny. Cena 25 zł/os.

3. ZMAGANIA Z GRAWITACJĄ. Zajęcia z wykorzystaniem technik linowych, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów dostarczą ich uczestnikom wielu niezwykłych emocji i sporej dawki adrenaliny. Zmagania na sztucznej ściance wspinaczkowej ora szereg dodatkowych aktywności integrujących zespół, takich jak budowa wieży ze skrzynek, wspinaczka po drabinkach alpinistycznych czy pokonywanie mostów linowych, zapewnią doskonałą zabawę utrzymaną w duchu sportowej rywalizacji. Na zakończenie proponujemy zjazd ponad 120 metrową kolejką tyrolską. Czas trwania: ok. 2 godziny. Cena 35 zł/os.

4. AKADEMIA JAZDY. Dla miłośników sportów motorowych - i nie tylko - przygotowano 2-godzinny blok zajęć, obejmujący jazdę na quadach po terenowym torze przeszkód oraz zawody na torze gokartowym. Łatwa obsługa pojazdów sprawia, że praktycznie każdy będzie w stanie sprawdzić swoje umiejętności w jeździe po bezdrożach oraz na torze. Czas trwania: ok. 2 godziny. Cena 30 zł/os.

5. POTYCZKI SPORTOWE. Zajęcia ruchowe wcale nie muszą być nudne! Nasze gry zespołowe dostarczają wiele frajdy małym sportowcom zapewniając równocześnie odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Zawodnicy, którzy wezmą udział w Potyczkach Sportowych będą musieli wykazać się zręcznością, kreatywnością, koordynacją i precyzją a także umiejętnością logicznego myślenia. Oryginalne konkurencje będące połączeniem zadań sprawnościowych z łamigłówkami sprawdzą szybkość i spryt zawodników oraz zapewnią fantastyczną i pełną emocji zabawę utrzymaną w duchu rywalizacji. Czas trwania: ok. 2 godziny. Cena: 25 zł /os.

Zakwaterowanie na terenie ośrodka.  Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Możliwość zorganizowania zajęć na terenie ośrodka lub przejazd w okolice Krakowa na wizytę w Ogrodzie Doświadczeń, pierwszym sensorycznym parku edukacyjnym w Polsce. Ogród Doświadczeń rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2007. Na terenie 6 hektarów znajduje się blisko 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.   

 Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Zielona szkoła autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 790 zł/os.

Zielona szkoła klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 990 zł/os.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- zakwaterowanie: 4 noclegi (dwa w okolicy Krakowa, jeden w Kopalni Soli w Bochni. Komora Ważyn- sale kilkunastoosobowe, stoliki, krzesła, stół bilardowy i łóżka polowe, barek z gorącymi napojami i pamiątkami, parkiet do tańca i boisko do koszykówki oraz jeden w ośrodku w Borku (domki) – pokoje 2 os. z łazienkami)

- wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- zwiedzanie kopalni Bochnia z przewodnikiem

- rezerwacja biletów wstępu

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Podane ceny wyjazdu nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodników. Orientacyjne kwoty podane są przy poszczególnych atrakcjach. Ceny ulgowych biletów wstępu (dodatkowych w Krakowie): Podziemna Trasa 17 zł bilet ulgowy plus przewodnik 100 zł/grupę, Kościół Mariacki 5 zł, Katedra Krakowska (w tym Dzwon „Zygmunt”, Groby Królewskie, Krypty Wieszczów i Muzeum Katedralne) 11 zł, Smocza Jama 3 zł, Ogród Doświadczeń 10 zł plus 70 zł/gr. przewodnik.

 • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wyjazd w dogodnych ratach.

 • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

  Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

 • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zajęcia specjalistyczne, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.

 • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.

 • W związku z tym, że temperatura w kopalni jest stała i wynosi 14 - 16oC powyżej zera, a wilgotność powietrza to ok. 70%, dlatego zaleca się, aby zwiedzający zabrali ze sobą cieplejszą odzież.

Świadczenia dodatkowo płatne:

- wypożyczenie pościeli w kopalni w Bochni: 15 zł/os. (można zabrać swoją pościel/ śpiwory – wtedy bez opłaty)

- program w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku – cennik wg wybranej oferty


Przykładowe cele edukacyjne zielonej szkoły w Bochni, Krakowie i Borku:

 1. Podnoszenie sprawności fizycznej uczniów poprzez gry i zabawy integracyjne.
 2. Kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na łonie natury.
 3. Kształtowanie samodzielności, zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych.
 4. Rozwijanie zainteresowań - turystycznych, geograficznych i historycznych.
 5. Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.
 6. Uczenie tolerancji dla innych ludzi (ich kultury, religii, języka).
 7. Kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych.
 8. Kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.