phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły, Wycieczki szkolne Francja


Paryż i jego tajemnice - lekcja języka francuskiego w plenerze

5 dni
od 1150

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny do Francji. 

2 dzień
Przyjazd do Paryża (zwiedzanie miasta pieszo i środkami komunikacji miejskiej): Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard (będzie możliwość zakupów po preferencyjnych cenach, a także zapoznania się z technologią produkcji perfum). Następnie Plac Vendome, przy którym znajduje się Hotel Ritz. W Muzeum d"Orsay, które znajduje się w byłym dworcu kolejowym będzie można podziwiać unikalną kolekcję obrazów impresjonistów. Przejście do dzielnicy Montmartre przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Plac Pigalle, położona w pobliżu bazylika Sacre-Coeur. Zwiedzanie Montmartre"u zakończymy na Place du Tertre, który jest historycznym miejscem powstania najbardziej znanego z nowoczesnych prądów malarskich - impresjonizmu. Czas wolny, rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja. Przejazd na zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do Wersalu - zwiedzanie ogrodów i pałacu, który był rezydencją francuskich Ludwików i klejnotem klasycyzmu barokowego. Znajduje się tu kilka polskich akcentów m. in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Przejazd do współczesnej atrakcji Paryża do dzielnicy XXI wieku "La Défense"- największego centrum biznesu i handlu. Powrót do centrum miasta, Łuk Triumfalny, spacer po Champs Elysees - najsłynniejszej alei świata. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: Trocadero, Hotel des Invalides z grobem Napoleona, Pola Marsowe, Wieża Eiffl e"a. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu przejazd do centrum na piesze zwiedzanie miasta: Dzielnica Łacińska - pamiętająca czasy Rzymian i mówiących po łacinie studentów najstarszego uniwersytetu paryskiego - Sorbony. Na wzgórzu Świętej Genowefy znajduje się Pantheon – gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie- Skłodowska. Przejście do Ogrodów Luksemburskich, w których mieści się XVII - wieczny Pałac Luksemburski. Kolejna dzielnica - La Cité - najstarsza część i kolebka Paryża z Katedrą Notre-Dame. Saint Chapelle - najpiękniejsze witraże Europy, Conciergerie - dawne więzienie, Pałac Sprawiedliwości. Przejazd do Centrum Pompidou - symbolu nowoczesności z zewnętrznymi rurami, rusztowaniami i windami. Niedaleko stoi Hotel de Ville - budynek merostwa Paryża. Czas wolny. Ciąg dalszy zwiedzania: Les Halles, kościół św. Eustachiusza, Luwr, Ogrody Tuileries, Place de la Concorde. W godzinach wieczornych wyjazd z Paryża. Nocny przejazd do Polski.

5 dzień
Powrót do Polski, zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1150 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu turystycznym. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.                

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 70 EUR.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.