phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Kolonie i obozy Polska

Dąbki - obóz japoński

Kod: ŁPOD


Liczba osób:
1 osoba
Wiek uczestników:
12-18
Termin:
30.06 – 09.07.2025
Miejsce wyjazdu:
Dojazd własny
3 199 zł
Promocja Przedsprzedaż First Moment
Cena katalogowa: 3 699 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 3 699 zł.


Trasa:
Dąbki

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.
​Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce,wyszczególnionych w planie podróży.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Dąbki - obóz japoński
30.06 - 09.07.202510 dniod 3 199 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: OW „Carbo” - 9 noclegów  w pokojach 2 i 3-osobowych oraz typu studio 2+2, 2+3, 3+3 -osobowych z łazienkami i balkonami.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany do stolika. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Wyjazd dziecka wymagającego specjalnej diety, innej niż wymienione poniżej, możliwy jest tylko po uzyskaniu zgody organizatora, najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem turnusu. Dostępne diety: bezglutenowa, bezlaktozowa, wegetariańska, cukrzycowa, bezmleczna (diety dodatkowo płatne). Zapewniamy uczestnikom stały dostęp do wody pitnej na terenie ośrodka.

Transport: autokar z klimatyzacją.

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.

Opieka kadry pedagogicznej i instruktorskiej.

Dojazdy lokalne. Realizacja programu.

- miejscowość położona między Jeziorem Bukowo, a Bałtykiem - zakwaterowanie w ośrodku „Carbo”,ok. 100 metrów od nadmorskiej plaży i ok. 50 metrów od brzegu Jeziora Bukowo. Do dyspozycji: trzykondygna­cyjne pawilony hotelowe, jadalnia, sala taneczna, salki telewizyjne, bilard, tenis stołowy, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, plac zabaw, plenerowa siłownia, miejsce na ognisko - program wspólny dla wszystkich obozów: kąpiele w morzu, baloniady, rozgrywki sportowe, wodna olimpiada, walki wręcz w „Strojach Sumo”, zabawy w „Mega Topór”, wyścigi w workach, na szczudłach i nartach wie­loosobowych, rywalizacja w 3-osobowych „Spodniach Clowna”, zabawy z chustą animacyjną, wodne bitwy balonowe z użyciem „Mega Procy”, skoki na wodnej trampolinie, festiwal kolorów „Holi Day”, trickline, pływanie na deskach SUP, turnieje DARTa, ogniska, kino letnie, wieczór planszówek - I pomoc - wstępna pomoc przedmedyczna, rozpoznanie sytuacji zagroże­nia życia, ocena obrażeń poszkodowanego, ćwiczenie wzywania pomocy, zabezpieczenie miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, symulacja akcji ratowniczej - orientering (obóz: Rekreacja, Windsurfing, Paintball-Survival): wędrówki na orientację, nocne wyprawy, „czytanie mapy”, nauka posługiwania się buso­lą, odnajdywanie północnego kierunku, ustalanie najkrótszej drogi do celu, wyznaczanie azymutów wycieczki piesze i rowerowe: szlakami i duktami leśnymi tej części wybrzeża

Japońska przygoda
(12-15 lat), (15-18 lat)

Anime i manga: oglądanie i dzielenie się z innymi uczestnikami ulubionymi tytułami; animacje studia Ghibli; zapoznanie z japońską kinematografią, konkursy wiedzy o mandze i anime. Poznanie poszczególnych stylów i kreski, rysowanie postaci krok po kroku, stworzenie swojej pierwszej strony mangi.

Hashi: trening jedzenia pałeczkami.

Teru Teru Bozu: tworzenie własnego amuletu dobrej pogody.

Omamori: szycie własnego talizmanu przynoszącego szczęście (jedna z najpopularniejszych pamiątek przywożonych z Japonii); nauka sposobu wiązania różnych tradycyjnych węzłów.

Hanafuda: wykonywanie własnej talii kart i turniej karciany.

Furoshiki: czyli tradycyjne chusty służące do pakowania prezentów; nauka podstawowych wiązań i sposobów pakownia prezentów w kolorowe chusty.

Katana, łuk i włócznia, czyli Japonia z XV wieku; medytacja zen, furoshiki, ikebana, buddyzm i shinto – nieśmiertelne religie Japonii;

chanoyou – japoński ceremoniał parzenia herbaty;

origami oraz shodo – zakręcona droga japońskiej kaligrafii, malowanie tradycyjnych herbów mon. Japońskie latarnie shoji: robienie papierowych lampionów.
Teach me sensei: nauka podstawowych zwrotów w języku japońskim.

Kitsune, tasiemiec i Wielki Dąb: tradycyjne baśnie i opowieści o mitycznych stworzeniach w kulturze japońskiej.

Muzyka: śpiewanie openingów i endingów z anime, karaoke, konkurs najlepszej choreografii do utworu anime.

Koinobori: wykonanie własnej chorągwi w kształcie różnokolorowych karpi (oznak Japońskiego Dnia Dziecka).

Trening Samuraja: zawody w strzelaniu z łuków, walki wręcz w „Strojach Sumo”, rywalizacja w „Mega Topór”. Gry i zabawy, teleturnieje i konkursy ze znajomości mangi, anime; maski lisa; japoński makijaż i tatuaże.

Program fakultatywny

Banan wodny – 50 PLN/15min
Bumperballe - 35 PLN/2 godz.
Paintball laserowy - 35 PLN/2 godz.
Paintball – 45 PLN/100 kul
Archery - 30 PLN/2 godz.
Dmuchana ścianka wspinaczkowa - 20 PLN
Zajęcia fakultatywne płatne na miejscu

Informacje dodatkowe

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie. Kadra: ratownicy wodni, instruktorzy: tańca, windsurfingu, survivalu, paintballa, fitness, pierwszej pomocy i strzelectwa sportowego. Zajęcia odbywają się z zastosowaniem elementów bezpieczeństwa (kaski, ubrania piankowe, kamizelki asekuracyjne, maski ochronne, mundury).

Kaucja (50 zł, pobierana na miejscu) na pokrycie ewentualnych strat w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka, jeżeli strat nie będzie zwrotna w dniu wyjazdu.

Zabierz ze sobą: mały plecak, karimatę, ciepły sweter lub polar, dres, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne, latarkę z bateriami, czapkę i okulary słoneczne, krem z filtrem UV, spray przeciw komarom, strój kąpielowy; mile widziane, ręcznik łazienkowy i kąpielowy: instrumenty muzyczne. Paintball-Survival dodatkowo: śpiwór, scyzoryk, odzież i buty do chodzenia po wodzie i lesie (mogące ulec zniszczeniu).

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 19.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 07.00. Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 18.00, wyjazd nie później niż o godz. 08.00.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł

Trasa